• Dobre praktyki PWPW

  dodano: 23.02.2017

  Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, która od lat wspiera Ogólnopolskie Zjazdy Dużych rodzin jest firmą prawdziwie przyjazną rodzinom.

  więcej...

 • Ulgi podatkowe na dzieci za rok 2016

  dodano: 28.12.2015

  Jak można ubiegać się o zwrot niewykorzystanej ulgi rodzinnej? Czy odpisanie ulgi wpływa na prawo do świadczeń rodzinnych? Jaką kwotę możemy odpisać?

  więcej... • Raport Ordo Iuris na temat Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej

  dodano: 21.05.2014

  Na konferencji prasowej w PAP przedstawiono Raport Ordo Iuris na temat Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

  więcej...

 • Nowa ustawa o zbiórkach publicznych

  dodano: 30.04.2014

  18 lipca wejdzie w życie nowa ustawa o zbiórkach publicznych. Zastąpi przepisy, które pochodziły z 1933 r. Nowa ustawa ułatwi organizacjom pozarządowym organizowanie zbiórek publicznych na cele dobroczynne.

  więcej...

 • Węgry, kocham Was!

  dodano: 17.03.2017

  W ramach Roku Węgierskiego Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" zaprasza na występy zespołu szkoły artystycznej z Tiszavasvári Węgierskiego Związku Rodzin Wielodzietnych NOE pod patronatem Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie.
  Koncerty, poakzy i nauka tańca! Zapraszamy! • Program 500+

  dodano: 01.04.2016

  1 kwietnia rusza nabór wniosków o świadczenie wychowawcze 500+. Wnioski można składać on-line oraz w urzędach. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  więcej... • Ile śmieci produkuje rodzina 6 osobowa?

  dodano: 01.03.2016

  W wielu gminach przyjęto - niestety zgodnie z prawem - rozliczanie gospodarstw związane z ilością jego mieszkańców. Jak pokazują badania, a również nasze codzienne doświadczenie, dla rodzin wielodzietnych jest to rozwiązanie wyjątkowo niekorzystne i niesprawiedliwe.

  więcej... • Jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska? - Raport Instytutu Ordo Iuris

  dodano: 16.11.2015

  Instytut Ordo Iuris opracował raport o polityce rodzinnej w Polsce ze wskazaniem pożądanych kierunków zmian. Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest partnerem instytucjonalnym raportu. Nasz postulat wprowadzenia bonu opiekuńczo-wychowawczego został jedną z rekomendacji opracowania.

  więcej...

 • Zmiany w programie MdM

  dodano: 30.09.2015

  Najważniejsze zmiany, które weszły w życie od 1 września: dofinansowanie wkładu własnego wynosi 30 proc. dla osób i rodzin wychowujących w dniu złożenia wniosku o dofinansowanie przynajmniej 3 dzieci. Zniesiono limit wieku dla kredytobiorców (mogą mieć powyżej 35 lat) i posiadania innej nieruchomości. Rodziny z 3 i więcej dzieci mogą starać się o dofinansowanie w zakupie mieszkania do 85m2. Kredyt musi jednak być wzięty na co najmniej 15 lat i wymagane jest, aby stanowił co najmniej 50% kwoty zakupu.

  więcej...