Ruszają zapisy na Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin!


24 maja 2021 r.

Już po raz dziewiąty odbędzie się coroczne święto rodzinne: Zjazd Dużych Rodzin. W pierwszy weekend wakacji, tj. 25-27 czerwca 2021 r. do Warszawy przyjadą rodzice i dzieci z całego kraju, aby wspólnie – choć jeszcze w obostrzeniach epidemiologicznych – inspirować się, wymieniać doświadczeniami i pokazywać, że siła rodziny stanowi o przyszłości całego społeczeństwa.

Tegoroczny Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin koncentruje się na trzech aspektach, które zawierają się w haśle: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”.

Pierwszy z nich podkreśla rolę tradycji w wychowaniu i rozwoju kolejnych pokoleń. Dlatego w programie nie zabraknie elementów folklorystycznych: rodziny przywiozą ze sobą stroje i rekwizyty ludowe, by zaprezentować się podczas wieczoru „Małych Ojczyzn” oraz wieczoru kresowego – wszystko zgodnie z obowiązującymi wymogami pandemicznymi, w trosce o zdrowie uczestników Zjazdu.

Ważnym i stałym elementem Zjazdu jest sobotni panel społeczno-ekonomiczny, który w tym roku odbędzie się na Giełdzie Papierów Wartościowych. Panel będzie transmitowany online! Tematyka panelu nawiązywać będzie do dwóch kolejnych aspektów zawartych w haśle zjazdowym: rodziny jako inwestycji i rodziny w kontekście myślenia o przyszłości kraju. Mamy nadzieję gościć na tym wydarzeniu ekspertów z wybranych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, bo chcemy, aby było ono inspiracją do wypracowania konkretnych propozycji rozwiązań systemowych poprawiających sytuację rodzin w Polsce. Podczas spotkania na Giełdzie Papierów Wartościowych zostaną wręczone także statuetki „Firma Przyjazna Dużym Rodzinom 2021” i „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

 

Zjazd Dużych Rodzin to czas zarówno spotkań i wymiany doświadczeń, jak też możliwość poznania miejsca, w którym się on odbywa. Dlatego rodziny odkrywać będą Warszawę – odwiedzą m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Pieniądza czy Muzeum Etnograficzne. W programie zaplanowane są również rodzinne zajęcia warsztatowe m. in. na Giełdzie Papierów Wartościowych czy w Centralnym Domu Technologii. Odrębny program będą mieli „Młodzi na Plus” – młodzieżowo-studencka sekcja, która zaprasza swoich rówieśników (w wieku 16-26 lat) na specjalnie adresowane do młodych warsztaty i integrację.

Ostatniego dnia – w niedzielę – czyli na zakończenie Plenerowego IX Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin chętni uczestnicy udadzą się  na Mszę św. do jednego z warszawskich kościołów.

Zapisy na Plenerowy iX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbywają się przez  Panel Rodziny. W szczególnych przypadkach także poprzez zgłoszenia indywidualne za pośrednictwem Koordynatorek Działalności Społecznej.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter