Aktualności


Podziękowania od Pana Marcina Witko, Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego

3 czerwca 2024 r.

Jest nam niezmiernie miło czytać te słowa podziękowania, które na ręce naszego prezesa Radosława Waszkiewicza skierował Prezydent Tomaszowa Pan Marcin Witko.

XII Ogólnopolski Zjazdu Dużych Rodzin już za nami!

2 czerwca 2024 r.

W ubiegły weekend 120 rodzin z całej Polski wzięło udział z XII Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin. Miastem goszczącym był Tomaszów Mazowiecki.

XII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin oraz panel społeczno - ekonomiczny w mediach

2 czerwca 2024 r.

Podczas panelu społeczno - ekonomicznego pojawiły się postulaty dotyczące ilorazu podatkowego uwzględniającego liczbę dzieci w rodzinie i docenienie w emeryturach pracy kobiet przy wychowaniu dzieci. Również tematyka debaty skupiona wokół Karty Dużej Rodziny, która obchodzi w tym rok swój jubileusz, była ważnym kierunkiem, pokazującym, że wielotorowe - finansowe i pozafinansowe - wspieranie rodziny, jest niezbędne do funkcjonowania rodzin, zwiekszenia dzietności.

Andrzej Wach Przyjacielem Dużych Rodzin

1 czerwca 2024 r.

Podczas XII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin Andrzej Wach został uhonorowany tytułem Przyjaciel Dużych Rodzin.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” - wybór nowego Zarządu

1 czerwca 2024 r.

31 maja br., podczas XII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Tomaszowie Mazowieckim, odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR 3+. Podczas WZCR wybrano nowy Zarząd, przedstawicieli WZC do Rady Krajowej oraz Komisję Rewizyjną. Przedstawiono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe z mijającej kadencji oraz sprawozdanie merytoryczne Zarządu za lata 2019-2023 oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

Mamy zapaść demograficzną!

1 czerwca 2024 r.

Podczas panelu społeczno - ekonomicznego wicepremier Władysław Kosiniak - Kamysz podkreślał ogromną rolę rodzin.

Karta Praw Dziecka w Biznesie

22 maja 2024 r.

Wczoraj uczestniczyliśmy w wyjątkowym wydarzeniu, w trakcie którego Związek Dużych Rodzin Trzy Plus podpisał Kartę Praw Dziecka w Biznesie.

Zapraszamy na XII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin!

22 maja 2024 r.

Największe w Polsce wydarzenie dedykowane rodzinom wielodzietnym odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca w Tomaszowie Mazowieckim pod hasłem „Miłość, szczęście, bezpieczeństwo - Rodzina To Ma”.

O rzecznictwie słów kilka

17 maja 2024 r.

Rzecznictwo to działanie na rzecz - spraw, ludzi, przekonań, wartości, na rzecz misji swojej grupy, swojej organizacji.

Akcja ZRZUTKA!

29 kwietnia 2024 r.

Kochani! Wszystkie ręce na pokład!

XXII SOK niestety już za nami!

20 marca 2024 r.

Ogólnopolskie XXII Spotkanie Kół i Oddziałów odbyło się 16 marca w Lublinie - mieście inspiracji. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Lublin pod przewodnictwem Bożeny i Huberta Pietras oraz lokalnego Zarządu Koła.

XXII SOK już 16 marca!

5 marca 2024 r.

Drodzy liderzy i przedstawiciele Zarządów Kół i Oddziałów - spotykamy się w Lublinie!

4. Kongres "Gminy Przyjazne Rodzinom" zorganizowany przez ELFAC w Brukseli

9 lutego 2024 r.

Cyfrowa przyszłość: Gminy przyjazne rodzinie i wyzwania związane z innowacjami

Rodzina - świat w wielu wymiarach

23 grudnia 2023 r.

Z całego serca zachęcamy do wysłuchania naszych podcastów, które nagrywaliśmy ze znanymi i lubianymi instagramerami.

Mikołajkowa niespodzianka

6 grudnia 2023 r.

W porozumieniu ze św. Mikołajem przygotowaliśmy dla Was prezent - animację o rodzinie, która jest podsumowaniem naszej kampanii społecznej: "Rodzina - świat w wielu wymiarach". Niech ta krótka opowieść o rodzinie będzie okazją do życzliwych rodzinnych rozmów, uśmiechu i spojrzenia na bogactwo wielowymiarowości, które jest w każdej rodzinie.

Wyniki konkursu

6 grudnia 2023 r.

Niezmiernie miło nam poinformować, że przyznaliśmy w konkursie dwa wyróżnienia za nadesłane prace.

Ogłaszamy konkurs plastyczny "KARTKA BOŻONARODZENIOWA" dla pełnoletnich członków i sympatyków ZDR Trzy Plus!

2 listopada 2023 r.

Zachęcamy wszystkich dorosłych członków i sympatyków ZDR do wzięcia w nim udziału!

Jesień to tradycyjnie czas naszej kampanii społecznej. Nie inaczej jest w tym roku!

30 października 2023 r.

"Rodzina - świat w wielu wymiarach" - to hasło trzeciej już kampanii ZDR 3 Plus. Dlaczego takie hasło Bo chcemy pokazać wielowymiarowość świata rodzin, jego dynamikę, rozwój i płaszczyzny, w których na co dzień porusza się rodzina.

XXI Spotkanie Oddziałów i Kół przeszło do historii...

22 października 2023 r.

To był fantastyczny czas!

XXI SOK już tuż, tuż!

17 października 2023 r.

W najbliższą sobotę, 21 października, widzimy się w Warszawie!

Dzieci są prawdziwym bogactwem

6 października 2023 r.

„Władze publiczne przekonane o tym, że dobro rodziny stanowi wartość niezastąpioną i nieodzowną we wspólnocie obywateli, winny czynić wszystko, co możliwe, celem zabezpieczenia wszelkiej pomocy – gospodarczej, społecznej, pedagogicznej, politycznej, kulturalnej – niezbędnej do tego, ażeby rodziny mogły w sposób ludzki sprostać swoim odpowiedzialnym zadaniom”.

Realizujemy program Erasmus+

21 września 2023 r.

Pierwsza mobilność w ramach pozyskanych funduszy z programu Erasmus+ za nami!

Finał III edycji programu Akademia Talentów

22 września 2023 r.

Za nami III. Letnia Akademia Talentów, która wieńczyła tegoroczny program stypendialny.

Edukacja włączająca - utopia edukacyjna czy szansa na lepszy rozwój?

8 września 2023 r.

W dniu 8.09.2023. odbyło się interesujące spotkanie Rady Rodziny, Edukacji i Wychowania przy Prezydencie RP na temat Edukacji Włączającej. Notatkę z tego spotkania, zaprezentowaną poniżej, poczyniła p. Joanna Krupska.

Dyskusja o 800+

21 sierpnia 2023 r.

Rząd chce od nowego roku podnieść wysokość świadczenia wychowawczego z 500 do 800 zł miesięcznie na każde dziecko. Co sądzisz o tym pomyśle?

Europejska współpraca na rzecz dużych rodzin

18 sierpnia 2023 r.

W ramach funduszy europejskich pozyskanych w Programie Erasmus+ rozpoczynamy mobilność związaną z przeprowadzeniem kursu angielskiego.

Przestrzeń do skupienia i małżeństwa rozpatrzenia

4 sierpnia 2023 r.

Miłość, zaufanie i umiejętność komunikacji - te wartości były kluczowymi elementami warsztatów komunikacji w parze, które odbyły się w Grzybowie koło Warszawy w miniony weekend. W kameralnym ośrodku Ziarno, otoczonym piękną przyrodą, sześć par miało okazję pogłębić swoją relację, doskonalić komunikację i odnowić swoją więź.

Rodzina szansą dla klimatu - międzypokoleniowa debata na temat ekologii

12 lipca 2023 r.

Jeszcze nigdy chyba problem rzetelnej wiedzy na temat ekologii nie był tak naglący, jak obecnie – to bodaj główny wniosek z panelu ekologicznego, który odbył się w ramach XI Zjazdu Dużych Rodzin 3Plus w Grodzisku Mazowieckim.

XI Zjazd Dużych Rodzin za nami! Dziękujemy!

7 lipca 2023 r.

Czas na podziękowania za pomoc w organizacji XI Zjazdu Dużych Rodzin pod hasłem „Rodzina tworzy dobry klimat”.

Mamy coraz więcej Przyjaciół

30 czerwca 2023 r.

Z dumą informujemy, że znów powiększyło się grono Przyjaciół Dużych Rodzin. Podczas XI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Grodzisku Mazowieckim, tradycyjnie już uhonorowano tym tytułem osoby, które w sposób szczególny, efektywnie wspierają wszelkie działania zmierzające do poprawy warunków funkcjonowania rodzin wielodzietnych. W tym roku tytuł Przyjaciela Dużych Rodzin otrzymali - Wiceminister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha oraz Sekretarz Generalny ELFAC Raul Sanchez.

Razem zmieniamy świat!

28 czerwca 2023 r.

Dzieje się w całej Polsce! Family Spoty ruszyły pełną parą! Ciekawy i różnorodny program, niezwykłe zaangażowanie lokalnych liderów w organizację wydarzeń, profesjonalizm prowadzących i radość uczestników to pierwsze podsumowanie tego co dzieję się w naszych Family Spotach w terenie.

Czy rodzice wychowujący dzieci są dyskryminowani?

23 czerwca 2023 r.

O tym, co udało się zrobić przez ponad 15 lat funkcjonowania ZDR oraz o tym, co dalej – opowiada Joanna Krupska, współzałożycielka i wieloletnia prezes stowarzyszenia.

Zjazd już za nami, czyli co wydarzyło się w Grodzisku Mazowieckim

22 czerwca 2023 r.

W ubiegły weekend ponad 200 rodzin z całej Polski wzięło udział z XI Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin. Miastem goszczącym po raz drugi w historii Zjazdów był Grodzisk Mazowiecki. Hasło tegorocznego Zjazdu „Rodzina tworzy dobry klimat” w sposób naturalny nawiązywało do twórczego i proekologicznego charakteru funkcjonowania rodziny. Było także pretekstem do dyskusji na temat tworzenia dobrego klimatu dla rodzin na szczeblu rządowym i samorządowym.

Słowo od Pana Prezydenta wraz z Małżonką

21 czerwca 2023 r.

Jest nam niezmiernie miło, ponieważ Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z małżonką Panią Agatą Kornhauser-Duda skierowali do nas, organizatorów i uczestników XI Zjazdu Dużych Rodzin w Grodzisku Mazowieckim, kilka słów. W związku z tym zjazd odwiedził pan mininster Paweł Szrot, który odczytał list Pary Prezydenckiej.

XI Zjazd Dużych Rodzin już za chwileczkę, już za momencik!

12 czerwca 2023 r.

Ponad 200 rodzin z całej Polski, czyli więcej niż 1000 osób będzie gościł Grodzisk Mazowiecki w najbliższy weekend 16-18 czerwca.

Relizujemy mobilności w ramach Programu Erasmus+

22 maja 2023 r.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus w ramach Programu Erasmus+ realizuje projekt "Europejska współpraca na rzecz dużych rodzin". Jest to pierwszy realizowany przez nas projekt, w obszarze Edukacji Dorosłych, którego celem jest m.in. promowanie włączającego podejścia do działań w zakresie mobilności i współpracy międzynarodowej.

XX Spotkanie Oddziałów i Kół – przestrzeń wymiany doświadczeń

22 kwietnia 2023 r.

Spotkania są wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń. Pozwalają nam budować relacje, bez których nie moglibyśmy działać. Są miejscem, gdzie wybrzmiewają potrzeby środowiska Dużych Rodzin. Pomagają otwierać się na innych, poszerzać perspektywę patrzenia na różne kwestie.

O więzi małżeńskiej - w Radiu Bogoria

19 kwietnia 2023 r.

Jest w nas potrzeba autonomii, niezależności, ale z drugiej strony jest w nas również ogromna potrzeba związania się z kimś, bycia przywiązanym do drugiej osoby.

Czego nie widać

29 marca 2023 r.

Kilka słów o niewidzialnej pracy superbohaterów

Lublin Przyjazny Rodzinom

23 marca 2023 r.

Dziś Związek Dużych Rodzin 3+ uczestniczył w ważnym spotkaniu w Lublinie. Podczas wydarzenia otrzymał "Medal zasłużony dla Miasta Lublin".

IV Kongres Europejskich Samorządów Przyjaznych Rodzinie zorganizowany przez ELFAC

1 marca 2023 r.

W środę 1 marca 2023 roku w Brukseli Związek Dużych Rodzin Trzy Plus miał przyjemność wziąć udział w IV Kongresie Europejskich Samorządów Przyjaznych Rodzinie: "Innowacyjne korzenie: praca dla przyszłych pokoleń", zorganizowanym przez European Large Families Confederation (ELFAC).

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus partnerem Konferencji „Polka XXI wieku”

15 lutego 2023 r.

Jako Związek Dużych Rodzin Trzy Plus mamy przyjemność objąć patronatem drugą edycję Konferencji „Polka XXI wieku”. Jest to wydarzenie skierowane od kobiet dla kobiet.

Certyfikacja Samorządów Przyjaznych Rodzinom - Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

18 stycznia 2023 r.

W środę 18 stycznia 2023 roku odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów . Siedmiu przedstawicieli gmin i miast otrzymało Certyfikaty Samorządów Przyjaznych Rodzinom. Wśród nich byli reprezentanci: Tomaszowa Mazowieckiego, Gdyni, Lublina, Szczecina, Grodziska Mazowieckiego, Lubochni i Trzebnicy.

Linia 3Plus - rozwijamy się!

6 stycznia 2023 r.

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" prowadzi telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 732 988 451 w poszczególne dni tygodnia: - poniedziałki 12.00-15.00; - środy 10.00-13.00, 16.00-19.00; - czwartki 10.00-13.00; - piątki 9.00-12.00, 13.00-16.00. Linia dla rodzin z Ukrainy dostępna jest w środy od 10.00 do 13.00. Można również pisać na: linia@3plus.pl. Porozmawiamy, doradzimy, pomożemy. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Nie jesteś sam!

Kodeks Rodziny – ostatni element naszej kampanii społecznej #RodzinyZmieniająŚwiat

28 grudnia 2022 r.

Na koniec roku 2023 przedstawiamy wypracowany przez cały rok Kodeks Rodziny – jako ostatni element kampanii społecznej #RodzinyZmieniająŚwiat

Pierwszy e-book dla dużych rodzin!

6 grudnia 2022 r.

Tego jeszcze w Związku Dużych Rodzin 3 Plus nie było! Przygotowaliśmy pełen wiedzy i praktycznych wskazówek E-BOOK DLA DUŻYCH RODZIN (ale nie tylko!) w prezencie!

Trwa nabór studentów do III edycji programu Akademia Talentów

30 listopada 2022 r.

Trwa nabór do III edycji Programu Stypendialnego Akademia Talentów! Do udziału w Akademii Talentów zapraszamy studentów i studentki z dużych rodzin. Wnioski stypendialne można składać do 31 grudnia. 

Rodziny zmieniają świat – kampania społeczna ZDR3+

26 października 2022 r.

Ruszyliśmy z kolejną kampanią społeczną Związku Dużych Rodzin 3 Plus, która jest kontynuacją zeszłorocznych naszych działań - kampanii "Dzieci zmieniają mój świat – na lepszy!"

Stanowisko wobec propozycji zmian w ustawie o edukacji

25 października 2022 r.

Stanowisko Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" wobec propozycji zmian w ustawie o edukacji z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082, z późn. zm.2), dotyczących sytuacji rodzin edukujących swoje dzieci w domach.

Nowe działania w ramach programu „Po pierwsze Rodzina!”

1 października 2022 r.

Po raz trzeci Związek Dużych Rodzin ma możliwość realizowania działań w ramach programu dotacyjnego Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej pt. „Po pierwsze Rodzina!” – edycja 2022. Nasze pomysły w zakresie realizowania celu programu znalazły się wśród najlepszych projektów informacyjno-edukacyjnych oraz szkoleniowych na rzecz rodzin.

XIX Spotkanie Oddziałów i Kół – przestrzeń spotkania i poznania

15 października 2022 r.

Spotkania budują relacje i porozumienia. Są okazją usłyszenia o potrzebach innych osób i środowisk, dostrzeżenia wagi ich spraw. Oferują szansę poznania perspektywy innej niż własna, spojrzenia oczami innych. Dlatego sprzyjają otwarciu się na inne niż przewidywalne, znane sobie opinie czy rozwiązania.

Spotkanie międzynarodowej federacji FEFAF

7 października 2022 r.

W piątek, 7 października 2022 r., odbyło się kolejne spotkanie międzynarodowej federacji FEFAF.

Jesienne Spotkanie Oddziałów i Kół

4 października 2022 r.

Tym razem na Spotkanie Oddziałów i Kół zapraszamy do Częstochowy! Wspólnie z tamtejszym Kołem przygotowaliśmy dla Was program inspirujących spotkań oraz pakiet szkoleń.

Podsumowanie II edycji Letniej Akademii Talentów

30 września 2022 r.

W Warszawie w dniach 16-23 września spotkali się studenci różnych kierunków z całej Polski, aby razem szkolić się i rozwijać swoje kompetencje. Daniel, Jakub, Artur, Konrad, Weronika, Julia, Magdalena, Alicja, Adrian, Aleksandra, Grzegorz, Antoni, Inez, Nela, Paulina, Martyna, Robert, Krzysztof, Szymon - to nasi liderzy, którzy działają społecznie i w przyszłości będą wyznaczać kierunki zmian w różnych obszarach swoich działań.

Gala Finałowa II edycji Akademii Talentów

23 września 2022 r.

Młodość i śmiech, gwar i radość, inspirujące spotkania i wielowątkowe rozmowy, dyplomy, podziękowania, najlepsze życzenia na przyszłość i wymiana kontaktów... W takiej atmosferze w piątek 23 września 2022 Stypendyści i ich Mentorzy, a także Przedstawiciele Partnerów strategicznych oraz organizatorzy spotkali się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie na uroczystej Gali Finałowej, kończącej Letnią Akademię Talentów.

Letnia Akademia Talentów

16 września 2022 r.

16 września startuje Letnia Akademia Talentów - tygodniowa szkoła liderów wieńcząca II edycję programu stypendialnego dla uzdolnionych studentów pochodzących z dużych rodzin

Wyjazd na weekend. Jak rozmawiać w parze. NOWE TERMINY.

1 września 2022 r.

Bezpłatne wyjazdowe warsztaty dla par. Możliwość opieki nad dziećmi. Zainwestuj w swój związek.

Wyjazd na weekend. Jak rozmawiać w parze.

20 sierpnia 2022 r.

Warsztaty w pięknym Grzybowie. Czas dla Was. Jest możliwość zabrania dzieci, którym zapewnimy opiekę. 20- 21 sierpnia!

Nie lękajcie się. Jest rodzina! 
Zakończył się X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Wadowicach

8 lipca 2022 r.

Aż 170 rodzin z 69 miast, 80 wolontariuszy, 35 warsztatów, 11000 butelek z wodą i napojami, 4 kilogramowy tort, 600 kremówek, 3640 wydanych posiłków, 3750 pierogów, 170000 chrupków kukurydzianych, 50 leżaków, 3 kontuzje sportowe - to podsumowanie X Zjazdu Dużych Rodzin w Wadowicach, który odbył się w dniach 1-3 lipca 2022 r. pod hasłem „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. Rodziny zjechały do papieskiego miasta, aby wspólnie świętować i dzielić się urokami swojego rodzicielstwa. Wśród gości były także rodziny ukraińskie.

Przyjaciel Dużych Rodzin - znamy nagrodzonych!

2 lipca 2022 r.

Minister Marlena Maląg, prof. Marek Kośny i Miasto Wadowice - nagrodzeni tytułem Przyjaciel Dużych Rodzin.

Nie lękajcie się. Jest rodzina!

14 czerwca 2022 r.

„Nie lękajcie się. Jest rodzina!” to hasło tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin. W dniach 1-3 lipca odbędzie się wielkie święto rodziny. Po raz dziesiąty Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, tym razem wraz z miastem Wadowice, zaprasza rodziców i dzieci z całej Polski do wspólnego świętowania i promowania życia w rodzinie.

Związek Dużych Rodzin dostrzeżony przez Rzecznika Praw Dziecka

8 czerwca 2022 r.

W trakcie III Ogólnopolskiego Kongresu "Wychowanie trwa wiecznie - rodzina źródłem dobra", który odbył się w dniach 6-7 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie, zostały przyznane odznaczenia dla osób i instytucji, które w szczególny sposób zauważają w swojej działalności dzieci i troszczą się o ich rozwój i bezpieczeństwo.

III Ogólnopolski Kongres „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra”

3 czerwca 2022 r.

W dniach 6 i 7 czerwca 2022 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się III Ogólnopolski Kongres „Wychowanie trwa wiecznie – Rodzina źródłem dobra”. To już kolejne spotkanie naukowców, profesjonalistów i praktyków pracujący z rodzinami, młodzieżą i dziećmi. Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” jest patronem wydarzenia.

15 lat za nami!

31 maja 2022 r.

Kto pamięta jaka była pogoda w Polsce 11 maja 2007 roku?  W Warszawie było pochmurno z przejaśnieniami. Doświadczaliśmy przelotnych opadów deszczu. Temperatura maksymalna wynosiła 21 stopni. Wiatr na ogół był umiarkowany, południowo-zachodni.

W oczekiwaniu na Zjazd Dużych Rodzin: wywiad z Burmistrzem Wadowic Bartoszem Kalińskim

27 maja 2022 r.

Na początku wakacji, w dniach 1-3 lipca, duże rodziny spotkają się na corocznym Zjeździe Dużych Rodzin. Miejscem spotkania, jednocześnie współorganizatorem wydarzenia będą gościnne Wadowice. Burmistrzowi Wadowic Panu Bartoszowi Kalińskiemu zadaliśmy kilka pytań...

Paszporty tańsze z KDR!

31 maja 2022 r.

Przed wakacjami przypominamy o ważnej zniżce ustawowej związanej z Kartą Dużej Rodziny.

Dzień Matki

26 maja 2022 r.

Zjazd Dużych Rodzin - czekamy na Was!

17 maja 2022 r.

W dniach 1-3 lipca odbędzie się X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, spotkamy się w tym roku w Wadowicach.

Dwie godziny dla rodziny!

12 maja 2022 r.

Kochamy nasze rodziny, dlatego po raz kolejny Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” przyłączył się do akcji „Dwie godziny dla rodziny” - globalnego ruchu społecznego na rzecz głębokich relacji rodzinnych. Organizatorzy zachęcają, aby Międzynarodowy Dzień Rodziny - 15 maja, stał się dniem refleksji nad jakością naszych relacji z najbliższymi.

Wiosenny SOK w Lubochni – czyli jak zmieniamy świat na lepszy

4 maja 2022 r.

Za nami wiosenne XVII Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR 3Plus. Odbyło się ono w Lubochni, jednej z większych gmin wiejskich w woj. łódzkim, gdzie od wielu lat prężnie działa Koło ZDR3+, któremu przewodniczy Marta Kuźba – inicjatorka tego spotkania.

Konferencja: "Uwaga! Smartfon"

28 kwietnia 2022 r.

Już 10 maja w Krakowie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja “Uwaga! Smartfon” poświęcona zagrożeniom związanym z nadużywaniem smartfonów przez dzieci i młodzież. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Projekt PL.

Karta Dużej Rodziny a uchodźcy z Ukrainy

25 kwietnia 2022 r.

Uchodźcom wojennym z Ukrainy nie przysługują ogólnopolskie Karty Dużej Rodziny.

Wielkanoc 2022

11 kwietnia 2022 r.

Zapraszamy Koła do Lubochni!

11 kwietnia 2022 r.

Dwa razy w roku spotykamy się z naszymi oddziałami terenowymi i planujemy wydarzenia. Razem też uczymy się i wymieniamy spostrzeżeniami dotyczącymi funkcjonowania kół i współpracy z samorządami. Zachęcamy do udziału!

Odpowiedzialny i przyjazny pracodawca

7 kwietnia 2022 r.

Dobrych wiadomości ciąg dalszy: dzisiaj nasze Stowarzyszenie otrzymało tytuł laureata IV edycji konkursu Odpowiedzialny i Przyjazny Pracodawca organizowanego przez PFR TFI.

Wadowice ugoszczą Duże Rodziny

6 kwietnia 2022 r.

„Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. To hasło Zjazdu Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2022 r. w gościnnych progach Wadowic.

Wsparcie rodzin z Ukrainy. Rodzina pani Anny

4 kwietnia 2022 r.

Czasem wydaje się, że tak naprawdę nikomu nie pomagamy. Tych zbiórek jest tak wiele... Prowadzona przez nas zbiórka funduszy na pomoc rodzinom ukraińskimi to realne wsparcie dla rodzin.

Program "Dobre historie" o dużych rodzinach

10 marca 2022 r.

Co czwarte dziecko w Polsce pochodzi z dużej rodziny. A skoro duża rodzina to i dużo radości, ale także trudności i wyzwań – tych prywatnych, jak również społecznych. Przekuć je w dobre historie pomaga Związek Dużych Rodzin Trzy Plus...

Linia 3Plus teraz również w języku ukraińskim

14 marca 2022 r.

Dziękujemy wszystkim Wam, którzy włączają się w pomoc rodzinom uciekającym z Ukrainy. Przypominamy że możecie skorzystać z pomocy Związku w ramach Linii 3Plus. Z myślą o naszych gościach uruchomiliśmy również dyżury w języku ukraińskim.

Wsparcie dużych rodzin - uchodźców

9 marca 2022 r.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus otrzymał wsparcie finansowe z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na realizację zadania pn. Wsparcie dużych rodzin - uchodźców. Dzięki temu możemy uruchomić nowe działania pomocowe dla rodzin z Ukrainy i Polski.

Pomoc rodzinom z Ukrainy - wpłaty online

26 lutego 2022 r.

Bardzo wiele rodzin z naszego stowarzyszeniu angażuje się bezpośrednio w pomoc uciekającym przed wojną rodzinom z Ukrainy. Potrzeby z dnia na dzień są coraz większe . Wiemy, że nie wszyscy mogą udzielić schronienia rodzinie, dlatego organizujemy zbiórkę środków, która wesprze działania pomocowe.

Help for Ukrainian families - donations

28 lutego 2022 r.

We are a national association of large families. We connect nearly 5,000 families nationwide, each with at least 3 children. We operate locally and on a national level, having the status of a Public Benefit Organization. Our main goal is to work for families with children.

Rodzina Rodzinie

26 lutego 2022 r.

Kochani, nasz Związek powstał z potrzeby pomocy i potrzeby niesienia pomocy. 15 lat działamy tak w Polsce.

Szybszy zwrot podatku z KDR

24 lutego 2022 r.

Przy rozliczaniu podatków warto pamiętać, że duże rodziny mogą skorzystać z przywileju szybszego zwrotu nadpłaconych pieniędzy.

Mamy nowych trenerów par małżeńskich

16 lutego 2022 r.

Aż 14 osób ukończyło prestiżowy kurs dla trenerów par małżeńskich firmowany przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Przez półtora roku zespół uczestniczył w weekendowych spotkaniach w Warszawie dotyczących relacji międzyludzkich i komunikacji w parach.

Akademia Rozwoju

26 stycznia 2022 r.

Wystartował nowy program dla kobiet potrzebujących wsparcia w zakresie zdobywania nowych ważnych kompetencji i potrzebują aktywizacji zarówno w obszarze życia społecznego, jak i zawodowego.

Ankieta dla Ciebie! Zmieniajmy razem Aplikację KDR

11 stycznia 2022 r.

Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety, która pokaże nam co jest dla Was najważniejsze w Aplikacji KDR.

Cykl grudniowych webinarów - o relacjach małżeńskich, młodzieży i uzależnieniu technologicznym

6 grudnia 2021 r.

Zapraszamy na cykl webinarów, podczas których zastanowimy się nad najważniejszymi elementami naszego życia, głównie tymi dotyczącymi relacji międzyludzkich.

Kryzys wartości - kryzys rodziny...?

26 listopada 2021 r.

Z całą pewnością stwierdzenie, że kryzys demograficzny jest wynikiem konsumpcyjnego nastawienia do rzeczywistości byłoby zbyt dużym uproszczeniem. Niestety - jak twierdzą socjologowie - nastawienie na samorealizację, poszukiwanie wygód i przyjemności stało się wartościami dominującymi w naszej cywilizacji. Prowadzi to do kryzysu egzystencjalnego, widocznego szczególnie w Europie. Niemieccy badacze nazywają takie społeczeństwa "Spassgesselschaft", czyli nastawione na zabawę. Coś tu jest na rzeczy. W liczbach bezwzględnych oznacza to, że jeśli się nie przebudzimy, to w 2050 roku będzie nas Polaków nie 38 milionów, a 33 miliony.

Dzieci zmieniają mój świat... Na lepszy!

24 listopada 2021 r.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z naszej ostatniej kampanii społecznej:

Trwa nabór uczestników do II edycji programu Akademia Talentów

24 listopada 2021 r.

Startuje nabór do II edycji Programu Stypendialnego Akademia Talentów! Do udziału w Akademii Talentów zapraszamy studentów i studentki z dużych rodzin. Wnioski stypendialne można składać do 12 grudnia. 

Rodziny wielodzietne – aktualny stan badań i najważniejsze wyzwania

15 listopada 2021 r.

Zespół autorów: Aleksandra Januszewicz, prof. Mariola Bieńko, dr Łukasz Tanaś, de Anna Bebel oraz dr Małgorzata Palus pod okiem prof. Marka Kośnego prześledzili aktualny stanu badań nad rodzinami wielodzietnymi, w szczególności w kontekście Polski. Prowadzona analiza z założenia miała charakter interdyscyplinarny: aby jak najpełniej ukazać badaną problematykę, podjęta została próba opisu rodzin wielodzietnych z perspektywy różnych dyscyplin naukowych – socjologii, psychologii, demografii oraz ekonomii. Uzyskane wyniki potwierdziły słuszność takiego podejścia. Każda z wymienionych dyscyplin w inny sposób postrzega problematykę wielodzietności. I dopiero wieloaspektowa analiza pozwala na stworzenie względnie kompleksowego obrazu badanego zjawiska.

Dobre działania prorodzinne w samorządach

10 listopada 2021 r.

Sprawdź jakie dobre rozwiązania na rzecz rodzin wprowadziły samorządy w Andrespolu, Białymstoku, Chrzanowie, Ełku, Gdyni, Grodzisku Mazowieckim, Kleszczowie, Krakowie, Lęborku, Lubartowie, Lublinie, Nowym Tomyślu, Opolu Lubelskim, Poznaniu, Pruszczu, Serocku, Skierniewicach, Stargardzie, Swarzędzu, Szczecinie, Świdniku, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Wadowicach, Wałbrzychu, Wrocławiu, Żarach, Żukowie, Gminie Częstochowa, Gminie Namysłów, Gminie Niedźwiada, Gminie Nysa, Gminie Olesno, Gminie Polkowice, Gminie Trzebnica, Gminie Węgierska Górka, Powiecie Lubartowskim, Powiecie Rawskim i Województwie Łódzkim.

Dzieci zmieniają mój świat... Na lepszy!

22 października 2021 r.

Jak smakuje śniadanie w dużej rodzinie? Czy w dużej rodzinie jest więcej katarów, klocków na podłodze i kwiatów na parapecie? A czy rodzice wesołej gromadki mają jeszcze czas, aby pojechać w siną dal i mieć chwilę tylko dla siebie?

Inauguracja kampanii społecznej

22 października 2021 r.

„Dzieci zmieniają mój świat…na lepszy!” – pod takim hasłem ruszyła unikatowa w skali kraju kampania społeczna promująca duże rodziny, których codzienność jest z jednej strony bardzo zwyczajna, a z drugiej wyjątkowa. Przekaz kampanii to pełna ciepła, emocji, ale też humoru, 45-sekundowa opowieść o życiu w dużej rodzinie: o zmaganiach poranka, nietypowych umiejętnościach rodziców, o wyzwaniach, ale też o codziennym zdziwieniu i wspólnych momentach, które tworzą potem rodzinne wspomnienia.

XVII SOK za nami! Opinie uczestników

17 października 2021 r.

W dniach 8-10 października w Warszawie odbyło się XVII Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR3+. Spotkania członków ZDR rozsianych po całej Polsce są zawsze ciekawym czasem. Stykamy się z perspektywą małych miasteczek i gmin, uczymy się szerzej patrzeć na temat dużych rodzin w naszym kraju, poznajemy trudności z jakimi borykają się duże rodziny w kontaktach ze swoimi samorządami. W tym roku do Warszawy przyjechało ok 50 liderów. Nasze rozmowy niejednokrotnie toczyły się do późnych godzin nocnych.

Otwarte spotkania dla rodziców w Komorowie

14 października 2021 r.

Mieszkańców okolic Warszawy zapraszamy do pobliskiego Komorowa na otwarte spotkania z pedagogami. Porozmawiamy o nastolatkach i o budowaniu relacji z dziećmi.

Warsztaty "Jak rozmawiać w parze? Sztuka komunikacji" - kolejna edycja

12 października 2021 r.

Rusza kolejny nabór uczestników! Chcecie rozwijać swoją wspólną relację w parze? Poznajcie razem z nami nowe sposoby komunikacji i udoskonalcie te, które już znacie? Popatrzcie z góry na Waszą relację małżeńską/partnerską!

Raport Linii 3Plus. Wybrana problematyka życia dużych rodzin
 w Polsce

9 października 2021 r.

Rodzina jest najlepszym wsparciem w sytuacjach kryzysowych. Negatywne skutki pandemii, które dotknęły całe społeczeństwo nie ominęły dużych rodzin, ale w ich przypadku pojawiające się problemy miały nieco inny charakter i wynikały ze specyficznych uwarunkowań – to podstawowe wnioski płynące z eksperckiej dyskusji przeprowadzonej przy okazji opublikowania przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” raportu z działalności telefonicznej linii wsparcia.

StarWords - projekt UW dla rodziców małych dzieci

7 października 2021 r.

StarWords dotyczy wczesnego rozwoju językowego dzieci jedno- i dwujęzycznych. Celem jest ustalenie, od czego zależy pojawianie się pierwszych słów, a potem zdań w mowie dzieci i jakie czynniki pozwalają przewidywać dalszy rozwój językowy.

IV Szczyt Demograficzny w Budapeszcie

4 października 2021 r.

Pod koniec września odbył się IV Szczyt Demograficzny w Budapeszcie.

Zakończyła się Letnia Akademia Talentów

3 października 2021 r.

W Warszawie w dniach 17-24 września spotkali się studenci różnych kierunków z całej Polski, aby razem szkolić się i rozwijać swoje kompetencje. Wiktor, Marta, Tymek, Klaudia, Marlena, Oliwia, Kasia, Marta, Ewa, Zosia, Wiktoria, Weronika, Hubert, Wojtek, Michał, Marysia, Kasia, Franek, Teresa, Maja, Wojtek, Julia, Kinga, Mateusz - to nasi przyszli liderzy, którzy za kilka lat bedą stanowili elitę naszego kraju.

"Polka XXI" - konferencja dla kobiet

8 marca 2023 r.

Dnia 8 marca odbyła się Konferencja skierowana do kobiet. Brały w niej udział przedstawicielki Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Podczas uroczystej Gali Finałowej w Hotelu Regent w Warszawie wyróżnione zostały Laureatki i Finalistki Konkursu "Polka XXI wieku".

Już za tydzień XVII Spotkanie Oddziałów i Kół

1 października 2021 r.

W dniach od 8 do 10 października w Warszawie odbędzie się XVII Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR Trzy Plus. W trakcie tego weekendu blisko 50 liderów z całej Polski będzie miało okazję się poznać, wymienić doświadczeniami, uczestniczyć w zaplanowanych konferencjach oraz warsztatach. Spotkanie odbędzie się w Centrum Kulturalnym Barnabitów, ul. Smoluchowskiego 1.

Stanowisko ZDR Trzy Plus w sprawie podatków

29 września 2021 r.

Prezentujemy poniżej tekst stanowiska Związku Dużych Rodzin Trzy Plus dotyczący proponowanych zmian w kwestii podatku dochodowego, jakie zostało rozesłane w dniu dzisiejszym do wszystkich posłów na Sejm RP.

Warsztaty dla rodziców!

28 września 2021 r.

Już za chwilę, na początku października odbędą się warsztaty dla rodziców oparte na metodologii pozytywnej dyscypliny.

Warsztaty "Jak rozmawiać w parze? Sztuka komunikacji"

28 września 2021 r.

Chcecie rozwijać swoją wspólną relację w parze? Poznajcie razem z nami nowe sposoby komunikacji i udoskonalcie te, które już znacie? Popatrzcie z góry na Waszą relację małżeńską/partnerską!

IV Budapest Demographic Summit

23 września 2021 r.

Dziś rozpoczęła się dwudniowa międzynarodowa konferencja demograficzna w Budapeszcie na Węgrzech. Z ramienia Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” biorą w niej udział Radosław Waszkiewicz, Prezes Zarządu i Irena Jeśmanowicz, która odpowiedzialna jest za kontakty międzynarodowe w ZDR.

Już dziś rozpoczyna się Letnia Akademia Talentów

17 września 2021 r.

Odliczamy godziny do przyjazdu naszych studentów, którzy przez pół roku pracowali online z mentorami. Pandemia spowodowała, że musieliśmy ograniczyć kontakty bezpośredni, teraz po raz pierwszy spotkamy się wszyscy na żywo. I z pewnością nie tylko my, organizatorzy, czekamy z niecierpliwoscią na te pierwsze wspólne rozmowy. 

Wieści z Kół

17 września 2021 r.

Przed nami Letnia Akademia Talentów

13 września 2021 r.

Już za kilka dni, w dniach od 17 do 24 września, 25 studentów z całej Polski, weźmie udział w tygodniowej szkole letniej wieńczącej stypendialny program Akademii Talentów przygotowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Młodzież weźmie udział w szkoleniach i warsztatach oraz spotka się z wybitnymi gośćmi, którzy rozumieją potrzebę kształtowania kolejnego pokolenia osób odpowiedzialnych za przyszłość Polski.

Wieści z Kół

3 września 2021 r.

Wieści z Kół

13 sierpnia 2021 r.

Macierzyństwo

13 sierpnia 2021 r.

Macierzyństwo przede wszystkim daje kobiecie wiele głębokiego szczęścia, radość i poczucie spełnienia, jest rodzajem twórczości.

Herosi Polskiej Przedsiębiorczości - konkurs dla przedsiębiorców pod patronatem ZDR3+

4 sierpnia 2021 r.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus znalazł się wśród patronów konkursu „Herosi Polskiej Przedsiębiorczości”, który organizuje Grupa Eurocash - w Jury pośród ekspertów zasiądzie Zuzanna Lipińska, członek Zarządu ZDR3+.

Konsultacje społeczne w Warszawie - Strategia Demograficzna 2040

3 sierpnia 2021 r.

Wczoraj, tj. 3.08 br. odbyły się kolejne konsultacje społeczne dotyczące Strategii Demograficznej 2040. W spotkaniu w Warszawie wzięli udział m.in. Wiceminister Barbara Socha i Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Komunikat dla warszawskich Kół ZDR3+!

26 lipca 2021 r.

We wrześniu 2021 roku wchodzą w życie kolejne przepisy o dostępności. Będą one miały znaczenie szczególnie dla organizacji realizujących zadania publiczne na zlecenie samorządu.

Zjazd Rodzin w Keszthely oczami uczestników

19 lipca 2021 r.

Przedstawicielki Związku Dużych Rodzin Trzy Plus w dniach 9-11 lipca 2021 r. wzięły udział w 10. Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin w Keszthely na Węgrzech, która była współorganizowana przez NOE (Narodowy Związek Dużych Rodzin na Węgrzech) i ELFAC (European Large Family Association). Konferencja pod hasłem „Rodzina kolebką zrównoważonego rozwoju” została zaplanowana dla około 600 uczestników i prelegentów z dwunastu krajów Europy.

Zmiany w elektronicznej Karcie Dużej Rodziny

15 lipca 2021 r.

Od 1 lipca wycofano ministerialną aplikację mKDR, w której były dostępne elektroniczne Karty Dużej Rodziny.

Podsumowanie Plenerowego IX Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin

13 lipca 2021 r.

Tegoroczny Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbył się w Warszawie w dniach 25–27 czerwca pod hasłem „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”.

Demografia priorytetem społecznym nie tylko w Polsce

13 lipca 2021 r.

Do 3 sierpnia br. trwają konsultacje społeczne dotyczące zaprezentowanej 17 czerwca strategii demograficznej.

Sejm przegłosował nowelę do tzw. ustawy śmieciowej

9 lipca 2021 r.

Maksymalna wysokość opłat śmieciowych przy naliczaniu jej w oparciu o zużycie wody może wynosić ok. 150 zł.

Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

26 czerwca 2021 r.

Panel „Duża rodzina XXI wieku” z udziałem blogerów (patio Hotelu Gromada)

Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

26 czerwca 2021 r.

Panel społeczno-ekonomiczny: „Rodzina: Tradycja. Inwestycja. Przyszłość”

Dobre towarzystwo jest najważniejsze! - wywiad z koordynatorem Zjazdów Dużych Rodzin

21 czerwca 2021 r.

O trudach i radościach płynących z organizacji wydarzenia dla rodzin z całej Polski.

X Międzynarodowa Konferencja ELFAC

18 czerwca 2021 r.

Na Węgrzech, w miejscowości Keszthely odbędzie się X Międzynarodowa Konferencja ELFAC.

Zjazd Dużych Rodzin otwiera nas na innych ludzi – wywiad z rodziną z plakatu

18 czerwca 2021 r.

Olszewscy to szczęśliwa siódemka: mama, tato, trzy córki i dwóch synów. Mieszkają pod Grodziskiem Mazowieckim, skąd wędrują – pieszo i na rowerach. W tej rodzinie dużo się czyta, głośno śmieje, czule przytula, intensywnie gra w siatkę, piłkę (każdą!) i na perkusji, cierpliwie majsterkuje i łowi ryby, a także ze smakiem zajada pizzę. Ponieważ bardzo lubią przebywać wśród innych i dzielić się swoim szczęściem - zgodzili się wystąpić na plakacie IX Plenerowego Zjazdu Dużych Rodzin. Zapraszamy do rozmowy z Dobromiłą i Dominikiem Olszewskimi – o istocie rodziny, aktualnych troskach dużych rodzin i perspektywie przyszłości.

Elektroniczna KDR w aplikacji mObywatel

10 czerwca 2021 r.

Rządowa aplikacja mObywatel udostępnia już Kartę Dużej Rodziny.

Transmisje online w czasie Zjazdu Dużych Rodzin

9 czerwca 2021 r.

Już za chwilę odbędzie się w Warszawie kolejny IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Najważniejsze wydarzenia będą transmitowane online.

Stanowisko ZDR w sprawie Polskiego Ładu

8 czerwca 2021 r.

Związek Dużych Rodzin 3 Plus po ogłoszeniu założeń programu Polski Ład z zaciekawieniem  oczekuje na konkretne rozwiązania legislacyjne.

Po pierwsze Rodzina! - dofinansowanie dla ZDR

7 czerwca 2021 r.

Związek Dużych Rodzin otrzymał dofinansowanie na realizację projektu pod nazwą "Dumni z rodziny" w ramach ministerialnego konkursu Po pierwsze Rodzina! na rok 2021.

Dlaczego warto działać czyli relacja (oraz galeria zdjęć) z SOK-u

1 czerwca 2021 r.

Z radością spotkaliśmy się w sobotę 29 maja br. w warszawskim Centralnym Domu Technologii w gronie przedstawicieli kół, zarządu centralnego, ekspertów oraz pracowników biura Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Korzystając z częściowo zniesionych obostrzeń epidemiologicznych zrealizowaliśmy Spotkanie Oddziałów i Kół „w realu”. SOK był także transmitowany – chętni mogli wziąć udział w obradach online. Rozmawialiśmy o sprawach ważnych i bardzo ważnych, a w przerwach – cieszyliśmy się swoją obecnością. 


Konferencja o rodzinie na KUL z udziałem przedstawiciela ZDR

29 maja 2021 r.

29 maja w murach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Lublinie odbyła sie konferencja „Kościół - państwo - społeczeństwo obywatelskie w służbie rodzin w Polsce. Inspiracje nauczaniem Stefana kardynała Wyszyńskiego i św. Jana Pawła II”. Do udziału w konferencji została zaproszona reprezentantka Związku Dużych Rodzin Trzy Plus - Bożena Pietras.

Konsultacje społeczne w MRPiT na temat bonu mieszkaniowego

28 maja 2021 r.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus wziął udział w konsultacjach społecznych na temat nowego mechanizmu finansowego wsparcia rodzin w zaspakajaniu ich potrzeb mieszkaniowych w formie bonu mieszkaniowego. Proponowana regulacja jest częścią programu „Polski Ład”.

ZDR w mediach

28 maja 2021 r.

Wywiad Joanny Krupskiej, byłej Prezes ZDR3+ dla KAI w sprawie Nowego Ładu i rozwiązań rodzinnych, które zostały w nim zaproponowane.

ZDR w mediach

27 maja 2021 r.

Danuta Rząsa w programie "Lustra" w TVP Poznań.

Ruszają zapisy na Plenerowy IX Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin!

24 maja 2021 r.

Już po raz dziewiąty odbędzie się coroczne święto rodzinne: Zjazd Dużych Rodzin. W pierwszy weekend wakacji, tj. 25-27 czerwca 2021 r. do Warszawy przyjadą rodzice i dzieci z całego kraju, aby wspólnie – choć jeszcze w obostrzeniach epidemiologicznych – inspirować się, wymieniać doświadczeniami i pokazywać, że siła rodziny stanowi o przyszłości całego społeczeństwa.

XVI Spotkanie Oddziałów i Kół – Program

24 maja 2021 r.

W ostatnią sobotę maja br. zapraszamy przedstawicieli Związku z całej Polski na XVI Spotkanie Oddziałów i Kół. do Centralnego Domu Technologii w Warszawie przy ulicy Kruczej 50.

Młodzi na Plus – nowe pokolenie w ZDR3+

5 maja 2021 r.

Od kilku miesięcy przewijają się wśród komunikatów ZDR3+ nowinki zawierające wspólne hasło „młodzi”. Pod koniec 2020 r. hasło to ewoluowało, przyjmując brzmienie „Młodzi na Plus”. Oprócz nazwy pojawił się także nowy, ale jakby znany znak graficzny. Nawiązuje formą do logotypu naszego stowarzyszenia, jednak wyraźniej emanuje z niego nowa energia i zapał. Bo rzeczywiście, wykluło nam się w Związku "nowe".

Międzynarodowe badania rodzin w obszarze ochrony środowiska

15 kwietnia 2021 r.

European Large Families Confederation rozpoczyna pierwsze europejskie badanie wśród rodzin na temat ochrony środowiska.

Młodzi na Plus! Kolejne spotkanie młodzieży - tym razem o ekologii.

16 kwietnia 2021 r.

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Ziemi.

Ankieta w sprawach mieszkaniowych

10 kwietnia 2021 r.

Prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety. Zebrane dane pozwolą nam stworzyć propozycje systemowych rozwiązań, ułatwiających rodzinom wielodzietnym mieszkanie w godnych warunkach.

Życzenia Świąteczne

1 kwietnia 2021 r.

Aby Święta Wielkanocne umocniły w nas siłę nadziei, niech ona stale nam towarzyszy, przenika nasze niepokoje, smutek i lęk, niech przesłanie miłości silniejszej niż śmierć przemienia nasze życie!

Mamo, tato, co robimy w Święta?

30 marca 2021 r.

Przed nami kolejne już, spędzane niestety w realiach pandemii, Święta Wielkanocne. To okazja, by były też wyjątkowo rodzinne, wspólne, pozwalające zacieśnić więzi.

Joanna Krupska o istotnej roli osób niepełnosprawnych w rodzinie.

24 marca 2021 r.

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Joanną Krupską o godności osób niepełnosprawnych i wartości jaką wnoszą do każdego społeczeństwa.

Europejska Konwencja Gmin Przyjaznych Rodzinie

23 marca 2021 r.

W dniach 24-25 marca odbędzie się Europejska Konwencja Gmin Przyjaznych Rodzinie zatytułowana „W KIERUNKU EUROPY PRZYJAZNEJ RODZIE”, której organizatorem jest Europejska Federacje Dużych Rodzin ELFAC

Konkurs Samorząd PRO FAMILIA 2021

22 marca 2021 r.

Cieszy nas, że działania ZDR 3Plus zmierzające do wypracowania wspólnie z samorządami rozwiązań wspierających i promujących rodziny nie tylko wielodzietne, zyskują coraz szersze wsparcie ze strony innych organizacji i instytucji.

Wiosenny konkurs

17 marca 2021 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE wiosennym pt. "Wiosna z KDR - moje marzenie wyjazdu rodzinnego po pandemii”.

Badania nad wielodzietnością w Polsce

20 lutego 2021 r.

Temat wielodzietności od strony dostępności danych oraz materiałów naukowych jest w bardzo niewielkim stopniu opracowany w Polsce. Dlatego Związek Dużych Rodzin 3 Plus podjął działania mające na celu zebranie i opracowanie tych informacji.

Jak wytrzymać z rodzeństwem?

19 lutego 2021 r.

Spotkanie on-line dla młodzieży 16-26 lat.

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa

5 lutego 2021 r.

W dniach 7-14 lutego 2021 roku obchodzimy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. W to wydarzenie zaangażowało się 6 kół ZDR i Oddział Wielkopolski.

Kto ma rodzinę ten już wygrał!

30 stycznia 2021 r.

Co mogą mieć wspólnego ze sobą: Turniej Czterech Skoczni i Konkurs „Rodzina Pozytywnie Nakręcona” organizowany przez Związek Dużych Rodzin 3+. Paradoksalnie bardzo wiele.

Zmiany w programie "Rodzina 500+"

25 stycznia 2021 r.

Już w listopadzie, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Pani Marlena Maląg potwierdziła, iż w 2021 roku programy prospołeczne, m.in. 500+ oraz "Dobry start" będą kontynuowane, a środki na nie w budżecie na 2021 zostały zabezpieczone.

Młodzi na Plus

14 stycznia 2021 r.

Uwaga, uwaga! Rusza młodzieżowa sekcja ZDR – Młodzi na Plus!

Konkurs „Pamiętnik 2020 z "KDR”

8 stycznia 2021 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym konkursie: PAMIĘTNIK 2020 z KDR.

Konkurs filmowy "Rodzina pozytywnie nakręcona"

2 grudnia 2020 r.

Nauka zdalna jest wyzwaniem dla Twojej rodziny? Pokaż jak sobie radzicie. Nagraj krótki filmik i wygraj jeden z 450 laptopów!

Bazarek Świąteczny w aplikacji Karta Dużej Rodziny

30 listopada 2020 r.

Wszystkie rodziny, które mają do zaoferowania ciekawe produkty lub usługi serdecznie zapraszamy do udziału w Bazarku Świątecznym w naszej aplikacji Karta Dużej Rodziny! 

Duże rodziny w czasie pandemii - poradnik prawny

28 listopada 2020 r.

W odpowiedzi na Wasze zgłoszenia przygotowaliśmy poradnik zawierający informacje o uregulowaniach prawnych w zakresie COVID-19.

Stanowisko w sprawie naliczania opłat za gospodarowanie odpadami w m. st. Warszawy

27 listopada 2020 r.

Zaproponowany przez m.st. Warszawę sposób naliczania opłat za gospodarowanie odpadami w bardzo wysokim i niesprawiedliwym stopniu obciąża duże rodziny. W proponowanych przez ZDR 3+ rozwiązaniach nie chodzi o tworzenie specjalnych ulg socjalnych, ale o urealnienie obciążeń finansowych i dostosowanie ich do rzeczywiście generowanej przez dane gospodarstwo domowe ilości odpadów.

#DomZSerca – nowy dom w prezencie dla rodziny wielodzietnej

27 listopada 2020 r.

Jako Związek Dużych Rodzin od wielu lat promujemy projekty, które w realny sposób pomagają wielodzietnym. Dlatego bardzo się cieszymy, że pojawiają się kolejne inicjatywy, a wśród nich #DomZSerca – niezwykle ważna akcja wsparcia mieszkaniowego. Inicjatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia jest Budimex S.A., dlatego o szczegóły zapytaliśmy rzecznika tej firmy Michała Wrzoska.

1st European Congress of Family Friendly Municipalities

18 listopada 2020 r.

W formie on-line odbył się Pierwszy Europejski Kongres Samorządów Przyjaznych Rodzinie.

Mama idzie do pracy - zapraszamy na warsztaty online

10 listopada 2020 r.

Planujecie wrócić do pracy? A może jesteście na początku Waszej drogi na rynku pracy zawodowej? Zapraszamy Was do udziału w cyklu 4 spotkań warsztatowych MAMA IDZIE DO PRACY - online, w dogodnych dla Was warunkach spotkania. Nie martwcie się pandemią - warto wykorzystać ten czas na przemyślenia i zaplanować swoją przyszłość. Zapisy na warsztaty - poniżej w linku.

„Kobiety, rodziny, kariera - Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Grupy Wyszehradzkiej”

26 października 2020 r.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kariery Kobiet na Węgrzech (AWCDH) zrealizowało projekt wsparty przez Fundusz Wyszehradzki oraz węgierskie Ministerstwo Zasobów Ludzkich w okresie od 17 lutego do 31 października 2020 r.

Covid 19 - jak się przygotować do kwarantanny?

30 października 2020 r.

Kwarantanna to trudny czas zmian w codziennym życiu rodziny, zwłaszcza dużej rodziny. Nie wystarczy przejść w tryb weekendowy, aby odnaleźć się w nowej sytuacji. Pozostajemy w domu ze swoimi zewnętrznymi obowiązkami – zdalną nauką dzieci, naszą pracą, często niepełną lodówką. Kwarantanna dopada nas w rozmaitych momentach i okolicznościach życiowych.

Nowe działania ZDR3Plus w ramach programu "Po pierwsze Rodzina!"

5 października 2020 r.

Związek Dużych Rodzin otrzymał wsparcie finansowe w ramach programu dotacyjnego Pełnomocnika Rządu ds Polityki Demograficznej, dzięki któremu realizuje zadanie pt. "Po pierwsze Rodzina!"

Spotkanie z Family Fun By Mum - wielodzietność w przestrzeni publicznej

1 października 2020 r.

1.10 .2020 W Kole Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" na Białołęce odbyło się spotkanie z Agnieszka Stefaniuk - mama, autorka, trener, była naszym wyjątkowym gościem w Miejscu Aktywności Lokalnej. Właśnie wydała swoją książkę, w której stara się odpowiedzieć na pytanie wielu mam - JAK TO OGARNĄĆ.

Okiem prawnika: Oświadczenia woli składane w formie ustnej i dorozumianej.

30 września 2020 r.

Kontynuując temat sposobu składania oświadczeń woli i mając na uwadze, iż każdego dnia, w toku codziennych czynności bierzemy udział w zdarzeniach prawnych, zastanówmy się, w jakich sytuacjach składamy oświadczenia woli, czyli komunikujemy wolę wywołania określonych skutków (prawnych).

Nowe działania rzecznicze w interesie dużych rodzin

1 września 2020 r.

Od sierpnia 2020 roku Związek Dużych Rodzin Trzy Plus rozpoczął realizację działania pt. Rzecznictwo rodzin 3+, które otrzymało dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich - priorytet 3. Rozwój instytucjonalny lokalnych organizacji strażniczych i mediów obywatelskich.

Okiem prawnika: Czytelny podpis na dokumentach – czyli czy warto podpisywać się starannie?

31 sierpnia 2020 r.

Polskie prawo wprost nie wskazuje obowiązku posługiwania się na dokumentach czytelnym podpisem. Czy jednak warto zadbać o staranność przy jego składaniu? Jakie skutki wywoła złożenie podpisu nieczytelnego?

Wspomnienia z Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin - GALERIA

24 sierpnia 2020 r.

Poniżej prezentujemy część zdjęć wykonanych w trakcie Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie.

Prezydent Polski wyraził swój podziw wobec dużych rodzin

21 sierpnia 2020 r.

Podczas odbywającego się w Warszawie w dniach 31.07.-2.08. Zjazdu Dużych Rodzin odbyło się spotkanie przedstawicieli naszego Związku z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Prezydent otrzymał statuetkę „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

Z dystansem, ale razem – czyli relacja z Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie

20 sierpnia 2020 r.

Po raz kolejny okazało się, że dla dużych rodzin nie ma rzeczy niemożliwych (oczywiście przy wsparciu odpowiedzialnych i zaufanych Partnerów). Ale po kolei:

Rodzina jest fundamentem rozwoju – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin 3Plus.

20 sierpnia 2020 r.

Poniżej zamieszczamy pełną treść przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas spotkania z przedstawicielami Związku Dużych Rodzin 3Plus. Do spotkania doszło w czasie odbywającego się w Warszawie w dniach 31.7 - 2.08 Zjazdu Dużych Rodzin. Prezydent otrzymał od naszego Stowarzyszenia statuetkę „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3 Plus - podsumowanie

6 sierpnia 2020 r.

31 lipca 2020 r., podczas Plenerowego VIII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Warszawie, odbyło się Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR 3+. Podczas WZCR wybrano nowy Zarząd, Radę Krajową oraz Komisję Rewizyjną. Przedstawiono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe z mijającej kadencji, sprawozdanie merytoryczne Zarządu za lata 2015-2019 oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej.

Joanna Krupska Przyjacielem Dużych Rodzin

1 sierpnia 2020 r.

Podczas Plenerowego VIII Zjazdu Dużych Rodzin Joanna Krupska została uhonorowana tytułem Przyjaciel Dużych Rodzin.

KONKURS SKARBY KDRu

8 lipca 2020 r.

Uwaga KONKURS wakacyjny pt. SKARBY KDRu :) Jak zdobyć atrakcyjne nagrody m.in. darmowy weekend dla 4 osób sponsorowany przez Sun & Snow - wynajem apartamentów?

Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie

30 czerwca 2020 r.

Drodzy, śpieszymy podzielić się z Wami radością: między 31 lipca a 2 sierpnia chcemy Was serdecznie zaprosić na Plenerowy VIII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Warszawie – zorganizowany tak, by możliwe było przestrzeganie obowiązujących rozporządzeń epidemiologicznych.

RAPORT: Sytuacja dużych rodzin w czasie pandemii Covid-19

30 czerwca 2020 r.

Oddajemy w wasze ręce Raport podsumowujący prowadzone przez Związek Dużych Rodzin Trzy Plus badania sytuacji dużych rodzin w czasie pandemii. Wyniki badań opracowała Pani dr Anna Bebel.

Współpraca z samorządami trwa.

24 czerwca 2020 r.

W związku z publikacją nowego Raportu Związku Dużych Rodzin 3 plus kontynuujemy rozmowy z samorządami w kontekście działań dostrzegających specyfikę dużych rodzin.

Stanowisko Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w sprawie edukacji domowej

18 czerwca 2020 r.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz Fundacja Mamy i Taty poprowadzili dziś konferencję prasową, na której przedstawiono konkretne propozycje wdrożenia zmian w systemie oświaty w zakresie edukacji domowej.

Konferencja dot. wzmocnienia praw rodziców oraz roli edukacji domowej

17 czerwca 2020 r.

Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową: "Wzmocnienie praw rodziców oraz rola edukacji domowej" ze specjalnym udziałem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Karta Rodziny podpisana!

10 czerwca 2020 r.

W dniu dzisiejszym prezydent Andrzej Duda podpisał deklarację programową nazwaną Kartą Rodziny.

Raport ZDR 3+ dot. rozwiązań prorodzinnych w kształtowaniu stawek opłat za gospodarowanie opłatami komunalnymi.

8 czerwca 2020 r.

Związek Dużych Rodzin “Trzy Plus” (ZDR 3+) od 13 lat obserwuje, diagnozuje i stara się kształtować politykę społeczno-ekonomiczną Polski tak, aby uwzględniała specyfikę funkcjonowania dużych rodzin. Aktywność Związku dotyczy zarówno wymiaru ogólnopolskiego, państwowego, jak i lokalnego, samorządowego. Wymiar lokalny jest równie ważny jak ogólnokrajowy. Jest bliższy codziennym, realnym potrzebom rodzin.

Zaproszenie na XV Spotkanie Oddziałów i Kół ONLINE

3 czerwca 2020 r.

Drodzy członkowie Związku, z uwagi na sytuację, która ogranicza możliwość zorganizowania Spotkania Kół i Oddziałów w dotychczasowej formule, mamy zaszczyt zaprosić Was do udziału w warsztatach i spotkaniach online. Mamy nadzieję, że w przygotowanej ofercie każdy z Was znajdzie coś dla siebie.

Okiem prawnika: Program „Zdalna szkoła +” – jak otrzymać sprzęt dla dzieci do nauki zdalnej?

29 maja 2020 r.

„Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” to kolejny projekt po „Zdalna szkoła - w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej”.

Linia 3Plus - nowy ekspert

18 maja 2020 r.

Do zespołu ekspertów Linii 3 Plus dołącza Katarzyna Malinowska. Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" prowadzi telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 732 988 451

ZDALNA SZKOŁA +

12 maja 2020 r.

Od 15 maja rusza nabór wniosków dla samorządów dotyczących wsparcia rodzin 3+ w zakresie nauki zdalnej.

Sytuacja rodzin 3 Plus podczas pandemii

8 maja 2020 r.

Drogie Duże Rodziny, zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ważnych obszarów naszego życia rodzinnego (zajmie to zaledwie kilka minut).

Wywiad z prof. Markiem Kośnym

6 maja 2020 r.

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prof. Markiem Kośnym, przewodniczącym Zespołu Ekspertów ZDR 3 Plus, na temat projektu rozwiązań mieszkaniowych dla rodzin.

Stanowisko ZDR 3 Plus w sprawach mieszkaniowych.

28 kwietnia 2020 r.

Propozycja pakietu rozwiązań wspierających rodziny z dziećmi, zwłaszcza rodziny wielodzietne, w zagwarantowaniu odpowiednich warunków mieszkaniowych.

Okiem prawnika: Sprzedajesz towary lub świadczysz usługi? Jesteś przedsiębiorcą?

26 kwietnia 2020 r.

Czy sprzedając, np. w Internecie wykonane przez siebie rękodzieła, stajemy się przedsiębiorcami i ciążą na nas jakieś obowiązki zgłoszeniowe, czy podatkowe? Nie zawsze...

Żegnamy naszego Przyjaciela ś.p. Witolda Miarkę

20 kwietnia 2020 r.

Z ogromnym bólem serca żegnamy naszego Przyjaciela Witolda Miarkę.

Zbiórka na odbudowę domu

14 kwietnia 2020 r.

W nocy z 13 na 14 kwietnia pożar pozbawił rodzinę dachu nad głową. Prosimy o pomoc!

Wielkanoc 2020

9 kwietnia 2020 r.

Zostaję w Domu na Wielkanoc!

31 marca 2020 r.

Doświadczenie wielu lat działania naszego Związku uczy, że duże rodziny są synonimem odpowiedzialności. Wiadomo, że marzenie o gromadce dzieci wiąże się z akceptacją wyrzeczeń, wysiłku, skromniejszej sytuacji materialnej. Wiadomo również, że właściwe funkcjonowanie dużej rodziny wymaga odpowiedniej organizacji i odpowiedzialności.

Okiem prawnika: “Tarcza antykryzysowa” – czym jest i jakie mechanizmy pomocy dla gospodarki wprowadza?

27 marca 2020 r.

28 marca 2020 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przyjął rozwiązania mające pomóc polskim przedsiębiorcom w walce z kryzysem wywołanym trwającą pandemią.

Partnerstwo zobowiązuje

26 marca 2020 r.

Drogie Rodziny! Wielokrotnie już informowaliśmy Was o sukcesach Karty Dużej Rodziny. Od 2017 roku to właśnie Związek Dużych Rodzin 3 Plus, inicjator i propagator Karty w Polsce, pozyskuje nowych partnerów do tego programu.

Wydłużone godziny pracy Linii 3Plus

20 marca 2020 r.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną wydłużeniu ulega dyżur naszych ekspertów Linii 3 Plus.

Jak pomagać nastolatkom w okresie dojrzewania - studium przypadku

11 marca 2020 r.

Rozpoczynamy nowy cykl porad dla rodziców przygotowywany przez naszych ekspertów Lini 3 Plus. Zapraszamy do zapoznania się ze studium przypadku i konkretnymi wskazówkami dla rodziców.

Okiem prawnika: Podatki – czy można ograniczyć obowiązek odprowadzania zaliczek na podatek i czy jest to celowe?

17 lutego 2020 r.

Ordynacja podatkowa przewiduje, iż organ podatkowy może ograniczyć pobór zaliczek na podatek. W jakiej sytuacji może to nastąpić? Czy zastosowanie przedmiotowego ograniczenia jest swobodną decyzją organu, czy uprawnieniem, którego może żądać każdy, po spełnieniu określonych warunków? Czy ograniczenie poboru zaliczek zawsze jest zasadne?

Zaproszenie na XV Zjazd Kół i Oddziałów

27 lutego 2020 r.

Drogie Duże Rodziny ! Serdecznie zapraszamy na wiosenny, jubileuszowy XV Zjazd Kół i Oddziałów w Spale w dniach 24-26 kwietnia 2020 r.

VIII Zjazd Dużych Rodzin Trzy Plus odbędzie się w Głogowie!!!

7 lutego 2020 r.

Już jest! Za nami podpisanie porozumienia . Prezydent Głogowa podpisując porozumienie przedstawił dziś hasło VIII Zjazdu Dużych Rodzin i zaprezentował otwartość oraz zaangażowanie na rzecz Dużych Rodzin miasta Głogów:

Okiem prawnika - Darowanie żywności potrzebującym przez przedsiębiorcę - gest dobrej woli, obowiązek, czy naruszenie przepisów prawa? 

3 lutego 2020 r.

Większości z nas znana jest historia o piekarzu, który miał oddawać chleb biednym, w następstwie czego został na niego nałożony obowiązek zapłaty z tego tytułu podatku. Powyższe stało się przyczynkiem do dyskusji, w przedmiocie możliwości darowania żywności. Czy rzeczywiście jest to działanie, które wiąże się z negatywnymi konsekwencjami?  

Informator dot. wyborów władz Związku

30 stycznia 2020 r.

Przedstawiamy poniżej informator dotyczący procedury wyborczej Zarządu Związku, Komisji Rewizyjnej oraz informację o powołaniu nowego organu - Rady Krajowej.

"RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" - rozstrzygnięcie konkursu

3 stycznia 2020 r.

fot. Święta Rodzina uszyta przez Magdalenę Dutkiewicz (mama 7 dzieci)

Stanowisko ZDR w spr. ochrony dzieci przed pornografią

16 grudnia 2019 r.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”, działa na rzecz rozwoju rodziny i ochrony trwałych relacji małżeńskich. Naszą szczególną troską jest ochrona dzieci i ich prawidłowego rozwoju. W tym obszarze podejmujemy wiele aktywności i działań.

Silna reprezentacja Związku Dużych Rodzin 3 Plus w nowopowołanej Radzie Rodziny

5 grudnia 2019 r.

Prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Joanna Krupska została członkiem Rady Rodziny, powołanej przez minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg w dniu 5 listopada 2019 r. Przewodniczącą Rady została Dorota Bojemska – równie aktywnie działająca w naszym związku, przewodnicząca koła ZDR 3+ w Józefowie.

Jak walczyć z ubóstwem wśród dzieci – konferencja w Brukseli z udziałem Wiceprezesa ZDR 3 Plus, Radosława Waszkiewicza

3 grudnia 2019 r.

Wiceprezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" Radosław Waszkiewicz był jednym z ekspertów uczestniczących w konferencji na temat walki z ubóstwem w Unii Europejskiej. Konferencja odbyła się 3 grudnia 2019 r. w Brukseli, pod hasłem „Gwarancja dla dzieci – sposób na skuteczną walkę z ubóstwem dzieci w UE?”. Organizatorami spotkania były dwie polskie europosłanki: Beata Szydło i Elżbieta Rafalska.

Ogłaszamy konkurs plastyczny "RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

2 grudnia 2019 r.

Niniejszym ogłaszamy Konkurs plastyczny/video "RODZINNA KARTKA ŚWIĄTECZNA" dla dzieci członków ZDR.

Okiem prawnika - Problemy mieszkaniowe rodzin wielkodzietnych. Jakie rządowe projekty mogą nam pomóc? Cz. II

29 listopada 2019 r.

W nawiązaniu do poprzedniej części bloku „Okiem prawnika”, w zakresie rozwiązań odpowiadających na problemy mieszkaniowe rodzin wielodzietnych, w tym miesiącu analizie poddane zostaną instytucje polityki mieszkaniowej, kierowane dla rodzin o niskich i umiarkowanych dochodach (w poprzedniej części omówieniu uległy instytucje pomocy dla rodzin najuboższych).

Nasze działania na forum Europejskim

20 listopada 2019 r.

Związek Dużych Rodzin 3 plus od lat jest aktywny na scenie międzynarodowej. W sposób szczególny angażujemy się i współtworzymy strategię działań Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin – ELFAC.

Pierwsza Europejska Konwencja Samorządów Przyjaznych Rodzinie w Brukseli. Oczywiście z naszym udziałem.

19 listopada 2019 r.

19 listopada 2019 r. w Brukseli odbył się Pierwsza Europejska Konwencja Samorządów Przyjaznych Rodzinie w Brukseli, zorganizowana przez ELFAC (Europejską Konfederację Stowarzyszeń Dużych Rodzin), której członkiem jest polski Związek Dużych Rodzin Trzy Plus. Nie mogło nas tam zabraknąć.

Okiem prawnika - Problemy mieszkaniowe rodzin wielodzietnych. Jakie rządowe projekty mogą nam pomóc?

29 października 2019 r.

W kolejnych odsłonach bloku „Okiem prawnika” zajmiemy się przybliżeniem tego tematu.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół - GALERIA

25 października 2019 r.

Powspominajmy jeszcze!

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół - RELACJA

23 października 2019 r.

W ostatni weekend w dniach 18-20.10.2019) odbył się XIV już SOK w którym uczestniczyli liderzy istniejących już od wielu lat Oddziałów i Kół ale również "świeża krew", która chce się zrzeszać i działać na rzecz wspólnego dobra rodzin wielodzietnych.

Mamy już ponad 7 000 członków!

21 października 2019 r.

W Rodzinie siła!

Rola czytania i rozmowy z dzieckiem

16 października 2019 r.

W zeszłym tygodniu, 11 października 2019 r. w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Związek Dużych Rodzin 3 Plus miał okazję wysłuchać wykładu prof. pediatrii Barry’ego Zuckermana na temat kluczowej roli czytania i rozmowy z dzieckiem dla jego sukcesu w szkole.

Rodzina - inwestycja w przyszłość

11 października 2019 r.

Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę! – te słowa papieża Jana Pawła II oddają sens działań podejmowanych przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus". Nie da się zbudować silnego, nowoczesnego państwa bez dobrze zorganizowanej rodziny. Od lat dopominamy się o to, by rodzina miała należyte miejsce. Wiele z naszych postulatów zostało zrealizowanych. Dzięki temu sytuacja rodzin ulega poprawie. „Państwo i Kościół mają obowiązek służenia rodzinom wszelkimi możliwymi formami pomocy, aby rodziny mogły prawidłowo wypełnić swe zadania wychowawcze. W tym celu, zarówno Kościół, jak i państwo winny tworzyć i popierać te instytucje i taką działalność, których słusznie domagają się rodziny: pomoc winna być proporcjonalna do niewystarczalności rodziny". *

Wybory parlamentarne 2019

10 października 2019 r.

XIV Spotkanie Oddziałów i Kół w Warszawie

8 października 2019 r.

Zapraszamy wszystkich członków oraz sympatyków Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” na jesienne spotkanie Kół i Oddziałów w Warszawie.

Zakończenie konkursu "RODZINNE WAKACJE"

7 października 2019 r.

Dziś możemy wreszcie ogłosić laureatów naszego letniego konkursu plastycznego/video "RODZINNE WAKACJE" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus.

Wspieramy wydanie nowej płyty Rodziny Brodów!

30 września 2019 r.

Joszko Broda z żoną i dziećmi tworzą zespół Rodzina Brodów. Trwają przygotowania materiału na ich pierwszą płytę. Można przyłączyć się do powstania tego projektu. Dla tych, którzy wezmą udział w zbiórce na ten cel, przygotowany jest wyjątkowy muzyczny pakiet. Zbiórka jest dostępna pod adresem www.plytabrodow.pl.

Okiem prawnika - prawa rodzica w szkole

27 września 2019 r.

Za nami początek roku szkolnego. Dla niektórych jest to kolejny rok nauki, dla innych było to pierwsze „rozpoczęcie roku”. Jakie prawa mamy my rodzice w zetknięciu ze szkołą? Czego możemy oczekiwać, a czego wymagać?

Trydenckie spotkanie

25 września 2019 r.

W dniach 24-25 września wizytowaliśmy Prowincję Trydent we Włoszech.

III Szczyt Demograficzny w Budapeszcie

9 września 2019 r.

Po pierwsze rodzina.

Profesjonalizacja Związku Dużych Rodzin Trzy Plus

26 sierpnia 2019 r.

Związek otrzymał dotację z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na profesjonalizację działań Związku w latach 2019-2021. Dzięki otrzymanemu wsparciu, będziemy mogli zrealizować wiele nowych działań!

ZDR 3+ bezkonkurencyjny w pozyskiwaniu partnerów Karty Dużej Rodziny

31 lipca 2019 r.

Wygrana w kolejnym konkursie na akwizycję Karty Dużej Rodziny to dla nas wielka radość i przede wszystkim dowód docenienia naszych dotychczasowych dokonań. Kartę inicjowaliśmy w samorządach od 2007 i przez kilka lat pracowaliśmy nad rozwojem tego mechanizmu.

Zapraszamy Członków Forum Samorządowego na rzecz Dużych Rodzin do Europejskiej Sieci Miast Przyjaznych Rodzinie!

16 lipca 2019 r.

Drodzy Członkowie Forum Samorządów na rzecz Dużych Rodzin, Niedawno zapraszaliśmy Państwa na konferencję „Samorząd przyjazny Rodzinie” która odbyła się 16 lipca w Sejmie. Nie wszyscy mogli przyjechać, więc przekazujemy krótką relację z tego spotkania.

Zjazd Dużych Rodzin - relacja filmowa

12 lipca 2019 r.

Filmowe wspomnienie Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie.

Wspomnienia z Lubartowa - I galeria zdjęć

29 czerwca 2019 r.

Wielkie przygotowania, szykowanie recepcji, warsztatów, pierwsze powitania, oficjalne otwarcie, tańce, konkursy, występy i przepyszne lubartowskie pierogi... Prezentujemy część zdjęć z pierwszego dnia VII Zjazdu Dużych Rodzin w Lubartowie. Częstujcie się!

Konkurs plastyczny/video "RODZINNE WAKACJE"

27 czerwca 2019 r.

Ogłaszamy konkurs plastyczny/video "RODZINNE WAKACJE" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

Składamy podziękowania Partnerom VII Zjazdu Dużych Rodzin

26 czerwca 2019 r.

VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie to wspólne przedsięwzięcie Organizatorów przy ogromnym, pełnym zaangażowania i zrozumienia udziale Partnerów Głównych, Partnerów oraz Partnerów Medialnych.

Okiem prawnika - wakacje pod ochroną

27 czerwca 2019 r.

Wybierasz się z rodziną na wakacje? Wysyłasz dziecko na kolonie? Ubezpiecz się.

Konkurs plastyczny "MOJA RODZINA" - rozstrzygnięcie

27 czerwca 2019 r.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy laureatów konkursu plastycznego "MOJA RODZINA".

Z życia Linii 3plus – sytuacja mieszkaniowa wielodzietnych

21 czerwca 2019 r.

Do Linii 3plus zgłaszają nam Państwo wyzwania związane z sytuacjami mieszkaniowymi. W ostatnich miesiącach brałyśmy udział w kilku działania wspierających rodziny wielodzietne w kontakcie z samorządami, tak aby wesprzeć rodziny oczekujące na mieszkania komunalne.

DUMNI Z RODZINY - VII Zjazd Dużych Rodzin

17 czerwca 2019 r.

Niezwykła gościnność, gorące przyjęcie przez Gospodarzy Powiatu i Miasta, znakomici goście, podejmujący ważne tematy oraz wszechobecna, budująca radość ze spotkania - tak wspominamy VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który miał miejsce w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Lubartowie. Organizatorami Zjazdu był Powiat Lubartowski, Miasto Lubartów oraz Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. ­

List Prezydenta RP do uczestników VII Zjazdu Dużych Rodzin

15 czerwca 2019 r.

VII Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie objął patronatem Prezydent RP Andrzej Duda i Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda. Pan Prezydent skierował do uczestników list, który 15 czerwca podczas Zjazdu odczytał Marek Rymsza, członek Narodowej Rady Rozwoju.

VII Zjazd Dużych Rodzin w Lubartowie

12 czerwca 2019 r.

Główne wydarzenia tegorocznego Zjazdu odbywać się będą w Lubartowie – mieście położonym w odległości ok. 20 km na północ od Lublina.

Zaproszenie na wydarzenie "Polska Skrzydła Chwały"

31 maja 2019 r.

„Polska Skrzydła Chwały” to spotkanie dla całych rodzin. Wydarzenie ma pobudzić zainteresowanie polską historią pokazaną w sposób żywy i interesujący. Główną osią wydarzenia są dwudniowe rekonstrukcje historyczne z udziałem ponad 150 rekonstruktorów w tym około 50 rekonstruktorów konnych. Inscenizacje, a także imprezy towarzyszące, mają posłużyć do inspiracji dla ojców by odważnie i odpowiedzialnie włączali się w życie swoich rodzin, społeczności lokalnych i całego kraju. Pierwsze dwie edycje odwiedziło ponad 8 tysięcy osób.

Okiem prawnika - bezpieczeństwo na koloniach i obozach wakacyjnych

30 maja 2019 r.

Zbliżają się wakacje - czas odpoczynku dla naszych dzieci. Jak zapewnić im ciekawe spędzenie tego czasu, a jednocześnie nie martwić się o ich bezpieczeństwo?

Po spotkaniu mazowieckich kół ZDR3Plus

29 maja 2019 r.

Pomysł na spotkanie zrodził się z potrzeby poprawy komunikacji między kołami Mazowsza oraz ożywienia tych kół, które od jakiegoś czasu nie włączają się w działania ZDR3Plus.

Spotkanie forum samorządowego na rzecz Dużych Rodzin w Warszawie

28 maja 2019 r.

28 maja 2019 r w Warszawie we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP odbyło się kolejne spotkanie forum samorządowego., na którym to nastąpiło m.in. oficjalne przekazanie prezydencji forum na rzecz Dużych Rodzin.

Nasze postulaty dyskutowane w Senacie RP

27 maja 2019 r.

Z inicjatywy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” w Senacie w dniu 27 maja 2019 roku odbyło się specjalne posiedzenie Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Temat spotkania brzmiał: „Formy opieki nad dzieckiem w wieku do lat trzech, a potrzeby dziecka – rekomendacje na przyszłość”.

I Mazowieckie Spotkanie Kół - 25 maja 2019

25 maja 2019 r.

Zapraszamy członków Związku, zarówno należących do Kół ZDR3+, jak i nie zrzeszonych w kołach oraz wszystkie osoby zainteresowanie działaniem na rzecz dużych rodzin na pierwsze regionalne spotkanie kół z woj. mazowieckiego. Spotkamy się 25 maja w sobotę, w Zalesiu Górnym, na terenie Edukacji Przygodowej, ul. Sarenki 1.

Po konferencji w Budapeszcie

1 maja 2019 r.

Uznani eksperci i politycy wzięli udział w dniach 29 i 30 kwietnia br. w międzynarodowej konferencji w Budapeszcie "Shift Towards a Family-friendly Europe" (W kierunku Europy przyjaznej rodzinie), by razem zadać pytanie o Europę przyjazną rodzinie. W debacie głos zabrała również prezes ZDR3Plus Joanna Krupska, a w panelu roboczym, dotyczącym dobrych praktyk w wspieraniu rodzin w codziennych wyzwaniach Aleksandra Januszewicz z Linii 3Plus.

Edukacyjny "okrągły stół"

30 kwietnia 2019 r.

W dniu 30 kwietnia br. braliśmy udział w II części obrad „okrągłego stołu” edukacyjnego. Prace w podgrupach, prowadzone przez Ministerstwo Edukacji, odbywały się w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. ZDR „Trzy Plus” reprezentowany był w podstoliku „Rodzice w edukacji”.

Pięć lat minęło!

28 kwietnia 2019 r.

W naszym stowarzyszeniu mamy energicznego Pięciolatka na pokładzie! Kto świętuje swoje urodziny głośno i radośnie, bawiąc się w licznym gronie i z okazałym tortem?

Galeria Zdjęć - SOK WADOWICE 2019

26 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z XIII Spotkania Oddziałów i Kół w Wadowicach:

Z życia Linii 3plus - o Niebieskiej Karcie

25 kwietnia 2019 r.

Do Linii 3plus często zgłaszają się rodziny z zapytaniami dotyczącymi Niebieskiej Karty. związku z tym chcielibyśmy podzielić się z Wami najbardziej podstawową, ale istotną wiedzą w tej tematyce.

Okiem prawnika - zamknięta szkoła, przedszkole, żłobek

24 kwietnia 2019 r.

Niespodziewanie zamknięta jest szkoła Twojego dziecka, przedszkole lub żłobek, a Ty pracujesz na etacie. Co możesz zrobić w tej sytuacji?

Świątecznie

21 kwietnia 2019 r.

Są wydarzenia przepełniające tak wielką radością, że nie sposób nie dzielić się nią z osobami, które są nam bliskie. Takim wydarzeniem jest Zmartwychwstanie. Oby radość płynąca z tego Święta przepełniała nas wszystkich, nie tylko w ten wyjątkowy poranek, ale dodawała nam sił każdego dnia.

ZDR3+ na spotkaniu ELFAC w Bergamo

11 kwietnia 2019 r.

To był intensywny weekend! Gdy część z Was była na Spotkaniu Oddziałów i Kół w Wadowicach, w Bergamo obyło się spotkanie ELFAC - Europejskiej Konfederacji zrzeszającej organizacje Dużych Rodzin, której ZDR3+ jest członkiem. Reprezentowali nas tam: wiceprezes Zarządu Radosław Waszkiewicz oraz znana z Linii 3plus Aleksandra Januszewicz.

Ruszyły zapisy na VII Zjazd Dużych Rodzin!

10 kwietnia 2019 r.

Od dziś, 10 kwietnia (środa) do 14 kwietnia (niedziela) można zgłaszać chęć uczestnictwa w VII Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca br. w Lubartowie.

Wiosenny SOK w Wadowicach za nami!

7 kwietnia 2019 r.

Było inspirująco, motywująco i pracowicie. Po raz pierwszy SOK miał formułę 3-dniowego spotkania, na które przyjechali reprezentanci kół, oddziałów i powstających nowych kół z całej Polski.

Wkrótce zapisy na Zjazd Dużych Rodzin!

4 kwietnia 2019 r.

W dniach od 10 do 14 kwietnia br. będziemy przyjmować zgłoszenia Rodzin na VII Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Lubartowie. Chęć uczestnictwa w Zjeździe będzie można zgłosić poprzez panel użytkownika na naszej stronie https://www.3plus.pl/

Konkurs plastyczny "MOJA RODZINA"

25 marca 2019 r.

Ogłaszamy Konkurs Plastyczny "MOJA RODZINA" dla dzieci członków ZDR Trzy Plus!

Zaproszenie na wiosenne Spotkanie Oddziałów i Kół do Wadowic - 6 kwietnia 2019

25 marca 2019 r.

Czekacie na wiosenny SOK? Tym razem Spotkanie Oddziałów i Kół będzie miało miejsce w Wadowicach, gdzie zapraszają małopolskie koła z Wadowic, Chrzanowa i Jordanowa.

Stanowisko w związku z ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+”

18 marca 2019 r.

W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+” Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” wyraża zaniepokojenie ogłoszeniem przez Prezydenta m. st. Warszawy deklaracji „Warszawska polityka miejska na rzecz społeczności LGBT+” (dalej: deklaracja LGBT+), która została wprowadzona arbitralnie, bez przeprowadzenia należytych konsultacji społecznych w tej sprawie.

Gospodarz Zjazdu Dużych Rodzin - 2019

15 marca 2019 r.

Gospodarzami tegorocznego Zjazdu Dużych Rodzin będą: Powiat Lubartowski i Miasto Lubartów, wraz ze Związkiem Dużych rodzin Trzy Plus.

Marzec - czas na zebrania!

14 marca 2019 r.

Marzec to dla kół terenowych czas na Walne Zebrania Członków.

Głos rodzin w instytucjach europejskich - konferencja prasowa

27 lutego 2019 r.

Katolicka Agencja Informacyjna oraz Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich zapraszają na konferencję prasową.

Stanowisko ZDR3+ w sprawie zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych rodzin wielodzietnych

25 lutego 2019 r.

Stanowisko Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” Nr 2/2019 z dnia 24 lutego 2019 r. w sprawie zabezpieczenia potrzeb mieszkaniowych rodzin wielodzietnych.

Wniosek MAMA 4+ do pobrania

22 lutego 2019 r.

Aby otrzymywać emeryturę MAMA 4+ już od marca, wniosek o to świadczenie należy złożyć najpóźniej w dniu 1 marca 2019 r. Przygotowaliśmy dla Was propozycje wniosków, jakie należy pobrać i wypełnić w celu naliczenia emerytury od 1 marca 2019 r.

VII Zjazd Dużych Rodzin będzie w Lubartowie

21 lutego 2019 r.

Z ogromną radością i dumą pragniemy poinformować Członków i Przyjaciół Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, że w dniu 21 lutego 2019 r. prezes ZDR Trzy Plus Joanna Krupska podpisała porozumienie z Ewą Zybałą - Starostą Lubartowskim oraz Krzysztofem Paśnikiem - Burmistrzem Miasta Lubartów o organizacji Zjazdu Dużych Rodzin w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Lubartowie.

Stanowisko w sprawie "Ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie".

16 stycznia 2019 r.

Naszym zdaniem ustawa dotycząca niezwykle trudnego i skomplikowanego obszaru przemocy domowej wymaga uważnej analizy i zmian w kierunku lepszej ochrony ofiar przemocy oraz ich rodzin. Rodzina jest podstawowym dobrem, bez którego żaden człowiek nie może się rozwijać. W sytuacji występujących trudności czy dysfunkcji zarówno ofiara przemocy jak i jej rodzina wymaga profesjonalnego wsparcia.

Linia 3plus - telefon dla wielodzietnych

3 stycznia 2019 r.

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" uruchomił telefon dedykowany rodzinom wielodzietnym. Zapraszamy do kontaktu pod numerem: 732 988 451 w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz.: 12.00 - 15.00. Można również pisać na: linia@3plus.pl. Porozmawiamy, doradzimy, pomożemy. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Nie jesteś sam!

Szczęśliwych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

20 grudnia 2018 r.

Aby każde nowe życie niosło nadzieję i otwierało nas na Miłość. Aby nasze życiowe wybory spotykały się życzliwym zrozumieniem i akceptacją bliskich nam osób. Życzymy wszystkim szczęśliwych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

List otwarty w sprawie opieki nad dziećmi do lat 3

20 listopada 2018 r.

Obowiązujące w Polsce przepisy dotyczące opieki nad dziećmi, które nie ukończyły 3 roku życia oraz działania podejmowane w tym zakresie przez Rząd są niewystarczające – alarmują eksperci. W liście do premiera Mateusza Morawieckiego sygnatariusze zwracają uwagę na istotną rolę wczesnego rozwoju dziecka do lat 3 dla całego jego późniejszego życia. Postulują uwzględnienie potrzeb małego dziecka w kształtowaniu polityki rodzinnej dotyczącej różnych form opieki oraz podkreślają prawo rodziców do wolnego wyboru rodzaju opieki nad nim - w tym opieki własnej. Inicjatorem listu był Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

Wspieramy rodziny! Zapraszamy na warsztaty i konsultacje

10 października 2018 r.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus realizuje w roku 2018 cykl warsztatów, spotkań i seminariów dot. wsparcia rodzin i przeciwdziałaniu przestępczości na terenie województwa mazowieckiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanych zajęciach:

XII Spotkanie Oddziałów i Kół - Wolsztyn

5 października 2018 r.

W listopadzie organizujemy kolejne Spotkanie Oddziałów i Kół – tym razem w Wielkopolsce! Zapraszamy wszystkich członków ZDR3+, również tych, którzy jeszcze nie działają aktywnie, ale chcą się włączyć w prace naszego stowarzyszenia.

Podziękowania dla Partnera Strategicznego VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin – PKN ORLEN S.A.

22 czerwca 2018 r.

Kolejny Zjazd Dużych Rodzin za nami. Dziękujemy Partnerowi Strategicznemu VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin w Szczecinie – spółce PKN ORLEN S.A. Dziękujemy także partnerom Zjazdu – grupie Eurocash S.A., Fundacji Enea i PWPW S.A., bez których wydarzenie nie mogłoby się odbyć.

„Rodzina na fali” – czyli Zjazd Dużych Rodzin w Szczecinie 2018

15 czerwca 2018 r.

W dniach 1-3 czerwca w Szczecinie odbył się VI Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin pod hasłem „Rodzina na fali”. Jak co roku był to czas wspólnego świętowania, radości, a także okazja do podjęcia ważnych tematów dotyczących rodzicielstwa. Szczególny charakter spotkania wynikał z obecności zagranicznych gości i odbywającej się w ramach Zjazdu IX Międzynarodowej Konferencji ELFAC. Organizatorami Zjazdu były Związek Dużych Rodzin Trzy Plus, Miasto Szczecin oraz European Large Families Confederation. W sobotę, gościem specjalnym Zjazdu był premier Mateusz Morawiecki.

Nasza konferencja w Senacie „Kryzys trwałości małżeństwa - przyczyny i profilaktyka”.

18 kwietnia 2018 r.

Celem konferencji organizowanej wraz z Komisją Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej było przedstawienie przyczyn rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych, wskazanie metod wspierania małżeństwa w kryzysie oraz różnych form pracy terapeutycznej z małżeństwami i związkami nieformalnymi. Drugim istotnym celem była wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami pracującymi na rzecz trwałości małżeństwa i rodziny oraz pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Inicjatorem spotkania był Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

XI Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR 3+ w Grodzisku Mazowieckim

12 kwietnia 2018 r.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli struktur terenowych oraz osoby zainteresowane włączeniem się w aktywną działalność Związku na XI Spotkanie Oddziałów i Kół w Grodzisku Mazowieckim w sobotę 21 kwietnia. W drugiej części spotkania odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków ZDR3+.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+

10 kwietnia 2018 r.

Zawiadomienie o Walnym Zebraniu Członków Rzeczywistych stowarzyszenia Związek Dużych Rodzin Trzy Plus

Zmiany w Statucie ZDR3+

22 marca 2018 r.

Związek nasz w szybkim tempie rozwija się i zmienia. Podejmujemy nowe, coraz większe wyzwania. Przybywa też odpowiedzialności za prowadzone projekty. Mamy nadzieję, że pozytywne skutki tego już są i będą w przyszłości odczuwalne przez wszystkie rodziny wielodzietne. Chcemy, aby nasz Związek był coraz większy i swym zasięgiem obejmował kolejne rejony naszego kraju. Chcemy też słyszeć potrzeby rodzin z całego kraju i czerpać z ich doświadczenia.

Karta Dużej Rodziny 2018-2019

28 grudnia 2017 r.

Z radością informujemy, że po raz drugi wygraliśmy konkurs na pozyskiwanie Partnerów dla programu Karta Dużej Rodziny, realizowanego przy współpracy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Tym razem umowa obejmuje dwa lata, zadanie trwać będzie do końca 2019 r. To dla nas duże wyzwanie i ogromna satysfakcja, że możemy budować i wzmacniać narzędzie, o którego wprowadzenie zabiegaliśmy od początku powstania naszego Związku.

VI Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Szczecinie

6 grudnia 2017 r.

6 grudnia 2017 r. podpisaliśmy oficjalne Porozumienie z władzami Szczecina w sprawie organizacji VI Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Spotkanie odbędzie się w dniach 1-3 czerwca 2018 r.

Narodowa Debata o Rodzinie - wystąpienie Prezes Joanny Krupskiej

31 października 2017 r.

Nasza Prezes Joanna Krupska wystąpiła na Narodowej Debacie o Rodzinie 27.09.2017. w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Poniżej prezentujemy zapis jej przemówienia.

Konferencja w Senacie: "Family today - changing values and structures"

19 października 2017 r.

Zapraszamy na konferencję "Family today - changing values and structures", która odbędzie się w Senacie RP 27.10 (w piątek) o godz. 10. (o godz 9 rejestracja w biurze przepustek) Szczególnie gorąco zapraszamy młodych, ponieważ to do nich skierowany jest program konferencji.

Międzypokoleniowa Rodzina

1 października 2017 r.

Warsztaty kulinarne, konsultacje z dietetykiem, warsztaty psychoedukacyjne - te i inne działania skierowane do rodziców i dzieci zrealizowaliśmy w ramach projektu Międzypokoleniowa Rodzina. Projekt zrealizowało Koło Związku Dużych Rodzin Trzy Plus - Rawa Mazowiecka Gmina. Zapraszamy do podsumowania.

14 X - SOK w Czarnym Dunajcu

25 września 2017 r.

X Spotkanie Oddziałów i Kół w Czarnym Dunajcu sobota, 14 października 2017 r. „Duże rodziny siłą!” – pod takim hasłem odbyło się SOK ZDR3+ w Czarnym Dunajcu. Wzięło w nim udział ponad 80 osób, które reprezentowały 22 koła. Najdalszą drogę pokonali członkowie z Gdyni i Gdańska. Koło w Czarnym Dunajcu zgotowało wspaniałe przyjęcie. Podhalańskie rytmy i smaki wspomagały nas w dyskusjach. Wysoką rangę zjazdu podkreśliła obecność gości VIP: Pani Anny Paluch Poseł RP, Pana Krzysztofa Fabera Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz przedstawicieli okolicznych gmin i Dyrektorów podhalańskich Oddziałów Banku PKO PB. Dużą korzyścią spotkania była szczerość w wymianie poglądów; konkretna wiedza, którą zyskaliśmy i garść nowych pomysłów na działania kół i oddziałów. Dzięki Oddziałowi Małopolskiemu i Kołu Czarny Dunajec mamy nową perspektywę i radość zaangażowania na rzecz dużych rodzin, bo „Duże rodziny siłą!”. Nie tylko na Podhalu!

European Youth Workshop and Conference

6 września 2017 r.

W pażdzierniku ZDR 3+ wraz z Europejską Konfederacją Związków Dużych Rodzin - ELFAC oraz Konfederacją Związków Rodzinnych Zagłębia Karpackiego z Węgier organizuje czterodniowe spotkanie młodych z całej Europy. Wydarzenie jest poświęcone dyskusji i wymianom doświadczeń związanych z przyszłością Rodziny w Europie. W programie międzynarodowa konferencja w Senacie RP oraz warsztaty w grupach. Zapraszamy młodzież w wieku 20-30 lat mówiącą po angielsku. Aplikacje przyjmujemy do 10 września. Wybrane w konkursie osoby będą miały zapewnione noclegi oraz wyżywienie przez cały czas trwania spotkania.

PKO Bank Polski został Partnerem Aplikacji Karta Dużej Rodziny

24 sierpnia 2017 r.

Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" podpisał w sierpniu 2017 r. umowę sponsorską z Bankiem PKO Bank Polski.

Zjazd Dużych Rodzin w Nysie

16 czerwca 2017 r.

W dniach 16-18 czerwca w Nysie odbędzie się V Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin :)

Walne Zebranie ZDR "Trzy Plus"

15 czerwca 2017 r.

30 czerwca 2017, w piątek, o godz.15.00 w Warszawie, ul Żytnia 13/13 odbędzie się Walne Zebranie Członków Rzeczywistych Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie u Pierwszej Damy

19 kwietnia 2017 r.

Dzisiaj gościła nas Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser-Duda :) Miałyśmy okazję do opowiedzenia o Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus", naszej historii i misji. Rozmawiałyśmy o Karcie Dużej Rodziny i podejmowanych przez nas inicjatywach na rzecz promowania życia rodzinnego. Ze strony naszego stowarzyszenia w spotkaniu wzięły udział Prezes Joanna Krupska, Antonina Jękot i Joanna Jończyk.

IX Spotkanie Kół i Oddziałów w Spale

22 marca 2017 r.

Zapraszamy na IX Spotkanie Kół i Oddziałów w Spale w sobotę, 8 kwietnia.

Ogłoszenie o pracy

27 stycznia 2017 r.

Poszukujemy dwóch osób na stanowiska Asystentów w biurze projektu KDR.

ZDR 3+ wygrał konkurs na akwizycję Karty Dużej Rodziny w 2017 r.

24 stycznia 2017 r.

Wygrana w konkursie na akwizycję Karty Dużej Rodziny to dla nas wielka radość i spełnienie marzenia. Inicjowaliśmy ją w samorządach od 2007 i przez kilka lat pracowaliśmy nad rozwojem tego mechanizmu.

ZDR 3+ podpisał porozumienie o współpracy z Eurocash S.A.

5 grudnia 2016 r.

Związek Dużych Rodzin 3+, największa w Polsce organizacja skupiająca rodziny wielodzietne oraz notowany na warszawskiej giełdzie Eurocash S.A. podpisały porozumienie o długoletniej współpracy.

Gniezno - spotkanie Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin

9 listopada 2016 r.

9 listopada 2016 r. Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz był gospodarzem forum samorządowego, którego tematem była: Polityka rodzinna z perspektywy polityki państwa oraz samorządów terytorialnych. Gośćmi spotkania byli Bartosz Marczuk - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej oraz Joanna Krupska – Prezes Związku Dużych Rodzin 3 Plus.

Zjazd Kół ZDR3+w Nysie

29 września 2016 r.

W sobotę, 5 listopada 2016 r. odbędzie się jesienny Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+.

Ogłoszenie o pracę na stanowisku Asystenta Zarządu ZDR3+

11 lipca 2016 r.

Zarząd Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” ogłasza konkurs na stanowisko pracownika administracyjno-biurowego w Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”.

Konferencja i spotkanie dużych rodzin w Rydze 11-14.08.2016

7 lipca 2016 r.

ELFAC przygotowuje VIII Międzynarodową Konferencję i spotkanie rodzin wielodzietnych z Europy. W tym roku impreza odbędzie się w Rydze na Łotwie, w dniach 11-14 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

IV Zjazd Dużych Rodzin w Gnieźnie!

21 czerwca 2016 r.

W Gnieźnie przez trzy dni trwało wielkie święto dużych rodzin. Przyjechali wielodzietni z całej Polski, aby się poznać, wspólnie bawić. zwiedzać, uczyć i inspirować. Organizatorami spotkania byli Miasto Gniezno i Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

Wielodzietni w Polsce - Raport 2016

28 maja 2016 r.

Raport "Wielodzietni w Polsce" przygotowany w tym roku przez IPSOS na zlecenie Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" jest wszechstronnym badaniem dotąd nie opisanego zjawiska wielodzietności w Polsce.

Wynik wyborów WZCR

16 maja 2016 r.

Walne Zgromadzenie Członków Rzeczywistych ZDR3+ w dniu 15 maja 2016 r. wybrało władze stowarzyszenia na trzyletnią kadencję 2016-2019.

Projekt zmian w Statucie ZDR3+

9 maja 2016 r.

W niedzielę, 15 maja 2016 r. odbędzie się Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+, podczas którego będą głosowane następujące zmiany w Statucie:

Wiosenny Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+

20 kwietnia 2016 r.

15 maja od godz. 10.00 zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na Zjazd Kół i Oddziałów ZDR3+. Ważnym punktem spotkania będzie Walne Zebranie Członków Rzeczywistych naszego stowarzyszenia. Tego dnia grodziskie Koło ZDR3+ inauguruje Tydzień Rodziny i uczestnicy Zjazdu są zaproszeni do udziału w wydarzeniach organizowanych z tej okazji.

Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR 3+

20 kwietnia 2016 r.

W niedzielę, 15 maja 2016 r. zapraszamy do Grodziska Mazowieckiego na Walne Zebranie Członków Rzeczywistych ZDR3+. Zebranie sprawozdawczo-wyborcze odbędzie się w trakcie Zjazdu Kół i Oddziałów. Data spotkanie jest nieprzypadkowa - tego dnia Koło ZDR3+ w Grodzisku Mazowieckim inauguruje Tydzień Rodziny.

Prace nad Zjazdem Dużych Rodzin

1 kwietnia 2016 r.

Trwają prace nad IV Ogólnopolskim Zjazdem Dużych Rodzin w Gnieźnie. Mamy już komplet uczestników, ale można jeszce zapisać się na listę rezerwową. Zapraszamy: zjazd.3plus.pl

Stanowisko ZDR "Trzy Plus" w sprawie programu Rodzina 500+

20 stycznia 2016 r.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” z zadowoleniem przyjmuje projekt ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zakładający wprowadzenie wsparcia rodzin kwotą 500 zł na dziecko. Rozwiązanie to wychodzi naprzeciw formułowanemu przez Związek postulatowi budowy takiej polityki rodzinnej, która będzie zwiększała samodzielność finansową, a przez to podmiotowość polskich rodzin. Jest również wyrazem dostrzeżenia i docenienia wartości pracy wychowawczej, jaką wykonują rodzice, a zwłaszcza matki, opiekujące się dziećmi.

Zmiana adresu

1 stycznia 2016 r.

Ul. Solec 81b/73a, 00-382 Warszawa. To nasz nowy adres - od 1 stycznia tu prosimy kierować listy. Mail biuro@3plus.pl oraz telefon 533 473 pozostają bez zmian.

Trwają konsultacje dotyczące programu Rodzina 500+

22 grudnia 2015 r.

Trwają konsultacje dotyczące programu Rodzina 500+. Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus" w swym oficjalnym stanowisku będzie zabiegał m.in. o oddzielenie świadczeń dla drugiego i kolejnych dzieci od systemu pomocy socjalnej. Dyskusyjne jest ograniczenie świadczeń do wieku 18 lat bez względu na to, czy dziecko uczy się nadal pozostając na utrzymaniu rodziców. Bardzo istotną sprawą jest zmiana definicji pierwszego dziecka – według projektu "pierwszym dzieckiem" w rodzinie jest najstarsze z tych, które jeszcze nie ukończyły 18. roku życia. Pełne stanowisko ZDR3+ zostanie wkrótce opublikowane wraz z rekomendacjami naszego Zespołu Ekspertów.

Spotkanie u ministra Wojciecha Kolarskiego

2 grudnia 2015 r.

Zostaliśmy zaproszeni do Kancelarii Prezydenta na spotkanie z ministrem Kolarskim, podczas którego omawiany był raport Instytutu Ordo Iuris "Jakiej polityki rodzinnej potrzebuje Polska?". ZDR3+ jest partnerem instytucjonalnym tej publikacji.

Jesienny Zjazd Kół ZDR3+ we Wrocławiu

14 listopada 2015 r.

14 listopada we Wrocławiu odbył się kolejny Zjazd Kół ZDR3+. Na spotkanie przyjechało ponad 70 osób z całej Polski.

Spotkanie z ministrem Wojciechem Kolarskim z Kancelarii Prezydenta RP

2 października 2015 r.

W poniedziałek odbylo się spotkanie przedstawicieli ZDR3+ z ministrem Wojciechem Kolarskim z Kancelarii Prezydenta RP.

Forum Samorządowe na Rzecz Dużych Rodzin

30 września 2015 r.

1 października w Łowiczu odbędzie się kolejne spotkanie Forum Samorządowego na Rzecz Dużych Rodzin.

Zjazd Kół i Oddziałów ZDR 3+

27 września 2015 r.

Uwaga - zmiana! Najbliższy Zjazd Kół odbędzie się we Wrocławiu 14 listopada. Zapraszamy!

Fundusz pomocowy Rodziny Razem

18 września 2015 r.

Uruchamiamy zbiórkę pieniędzy na rzecz rodziny, której odebrano ósemkę dzieci z powodu ich trudnej sytuacji materialnej. To nie pierwszy przypadek, gdy nasze państwo zamiast pomóc, to brutalnie narusza podstawowe prawa rodziców i ich dzieci.

Zmiany w Ustawie o KDR - zniżki za wywóz śmieci

2 września 2015 r.

W Sejmie trwają prace nad zgłoszoną poprawką do Ustawy o Karcie Dużej Rodziny, która ma umożliwić samorządom udzielanie zniżek dużym rodzinom na wywóz nieczystości.

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

22 czerwca 2015 r.

W Łowiczu przez trzy dni trwał III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

Zjazd Kół i Oddziałów ZDR 3+

2 maja 2015 r.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Kół i Oddziałów ZDR 3+ na wiosenny Zjazd Kół, który odbędzie się 16 maja w Cielądzu.

Walne Zebranie Członków ZDR "Trzy Plus"

30 kwietnia 2015 r.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” zwołuje Walne Zebranie Członków Rzeczywistych Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”

MdM - zmiany korzystne, ale niewystarczające

11 marca 2015 r.

Rząd przyjął korzystne dla rodzin z dziećmi zmiany w programie dopłat Mieszkanie dla Młodych. Dla rodzin 3+ nie będzie obowiązywał warunek nieposiadania innego mieszkania, nie będzie również limitu wieku dla rodziców (obecnie jest do 35 r.ż). Zwiększono również kwotę dofinansowania z 15% do 30% oraz powiększono dofinansowywany metraż (z 50 m2 do 65 m2). Kolejne ułatwienie zakłada, że do umowy kredytu z kredytobiorcą będzie mogła przystąpić dowolna osoba.

Badania postaw i przekonań Polaków dot. posiadania dzieci i polityki prorodzinnej

12 lutego 2015 r.

12 lutego zaprezentowano ciekawy i treściwy raport dotyczący dzietności i polityki rodzinnej w Polsce.

Bon opiekuńczo-wychowawczy

4 lutego 2015 r.

Oto nasz kolejny postulat na rzecz polityki rodzinnej: bon opiekuńczy dla dwu i trzylatków.

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

15 stycznia 2015 r.

III Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w Łowiczu, w dniach od 19 do 21 czerwca.

Prezydent podpisał ustawę podwyższającą ulgi na dzieci!

24 listopada 2014 r.

Ustawa jest fragmentem nowoczesnej polityki rodzinnej - powiedział Prezydent Bronisław Komorowski podpisując ustawę.

Kongres "Karta Dużej Rodziny"

20 października 2014 r.

20 X w Krakowie odbył się pierwszy Kongres "Karta Dużej Rodziny".

Zjazd Kół ZDR3+ w Warszawie

19 października 2014 r.

W Warszawie odbył się jesienny Zjazd Kół ZDR 3+

Rząd zatwierdził większe ulgi na dzieci w PIT!

30 września 2014 r.

Będą większe ulgi na dzieci! I co najważniejsze - można je będzie odliczać również od zapłaconych składek ZUS. Rząd przyjął nasze rozwiązanie, dzięki temu więcej rodzin będzie mogło skorzystać z przysługujących im odliczeń.

Będą ustawowe zniżki na Kartę Dużych Rodzin!

29 września 2014 r.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny działająca od czerwca na mocy rozporządzenia, doczekała się własnej Ustawy. To bardzo ważny krok, o który od początku zabiegaliśmy. Teraz, zniżki adresowane do dużych rodzin faktycznie będą elementem polityki rodzinnej i uniezależnią się od obszaru pomocy społecznej.

Premier zapowiada większe ulgi na 3 i kolejne dzieci

28 sierpnia 2014 r.

Rząd zaproponuje zwiększenie ulg podatkowych na trzecie i kolejne dzieci o 20 proc. - zapowiedział w Sejmie premier Donald Tusk. Według jego wyliczeń rodzina z trójką dzieci, którą utrzymuje ojciec zarabiający 1,7 tys. zł otrzyma 4,2 tys. zł zwrotu.

Walne Zebranie Członków ZDR3+

30 czerwca 2014 r.

W niedzielę odbyło się w Grodzisku Mazowieckim Walne Zgromadzenie Członków ZDR 3+

Zmiany w Statucie ZDR 3+

29 czerwca 2014 r.

Następujące zmiany zostały przegłosowane większością podczas Walnego Zgromadzenia Członków ZDR "Trzy Plus", które odbyło się 29.06.2014 r w Grodzisku Mazowieckim.

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lublinie

23 czerwca 2014 r.

Trzy dni zabawy, dyskusji, warsztatów, zwiedzania i wspólnego świętowania. Ponad 150 rodzin wielodzietnych z całej Polski przyjechało do Lublina na II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin.

Walne Zebranie Członków ZDR3+

7 czerwca 2014 r.

Zapraszamy członków ZDR3+ na Walne Zebranie Członków w dniu 29 czerwca 2014 roku o godz. 16.00 przy ul. Spółdzielczej 9 w Grodzisku Mazowieckim,

Jest Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny!

27 maja 2014 r.

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny wystartowała 16 czerwca.

Joanna Krupska odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

22 maja 2014 r.

Prezydent Bronisław Komorowski uhonorował Joannę Krupską Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prezes Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" została odznaczona za wybitne zasługi w działalności na rzecz rodzin wielodzietnych.

Konferencja w Brukseli

15 maja 2014 r.

W czwartek 15 maja 2014 r. w Brukseli odbyła się konferencja z okazji 20 rocznicy Międzynarodowego Dnia Rodziny.

Debata o rodzinie w NIK

12 marca 2014 r.

ZDR3+ wziął udział w panelu eksperckim zorganizowanym przez NIK.

Nowi eksperci

9 kwietnia 2014 r.

Do Zespołu Ekspertów ZDR3+ dołączyli pan Marek Kośny oraz pan Rafał Antczak.

Seminarium podatkowe

26 marca 2014 r.

W MPiPS odbyło się współorganizowane przez ZDR3+ seminarium podatkowe.

ZDR "Trzy Plus" wydał opinię w sprawie głosowania rodzinnego

1 marca 2014 r.

Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” stoi na stanowisku, że pomysł tzw. głosowania rodzinnego zasługuje na poparcie.

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin Lublin 20-22 czerwca 2013

21 listopada 2013 r.

Z wielką radością informujemy, że II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin odbędzie się w tym roku w Lublinie. Zapraszamy od piątku rano, 20 czerwca, aż do obiadu w niedzielę. W programie będzie mnóstwo atrakcji zarówno dla dizeci, jak i dla rodziców.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter