Zakończyła się Letnia Akademia Talentów


3 października 2021 r.

W Warszawie w dniach 17-24 września spotkali się studenci różnych kierunków z całej Polski, aby razem szkolić się i rozwijać swoje kompetencje. Wiktor, Marta, Tymek, Klaudia, Marlena, Oliwia, Kasia, Marta, Ewa, Zosia, Wiktoria, Weronika, Hubert, Wojtek, Michał, Marysia, Kasia, Franek, Teresa, Maja, Wojtek, Julia, Kinga, Mateusz - to nasi przyszli liderzy, którzy za kilka lat bedą stanowili elitę naszego kraju.

Uczestnicy programu Akademii Talentów to młodzież z różnych miast w Polsce, która wychowała się w dużych rodzinach, jest zaangażowana społecznie, osiąga dobre wyniki w nauce, rozwija się jako wolontariusze. Przez pół roku brali udział w spotkaniach mentorskich m.in. z prof. Gabrielą Olędzką, Sławomirem Mazurkiem, dr hab. prof. UW Łukaszem Hardtem, dr Pawłem Dubielą, Arturem Sójką. Studenci dostawali także stypendium finansowe. Półroczne spotkania online zakończyły się tygodniowym spotkaniem w Warszawie. Młodzi ludzie po raz pierwszy widzieli się na żywo, mogli porozmawiać o swoich pasjach i planach na przyszłość.

W Warszawie młodzież miała bardzo ambitny program skoncentrowany wokół sześciu tematów: media, talent, zarządzanie, wizerunek, komunikacja, zespół. Przez cały tydzień w sesjach przedpołudniowych odbywały się dedykowane warsztaty: zapoznawczą sesję networkingu poprowadził Artur Sójka - mówca, trener, autor książki i praktyk z zakresu networkingu; warsztat dotyczący budowania zespołu poprowadził Michał Senk - trener umiejętności liderskich i dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie; warsztat DNA Talentu, który miał ułatwić zaplanowanie ścieżki kariery poprowadziła Magdalena Zalewska - trener, mentor, manager, ekspert rozwoju i odkrywania talentu a do tego żona i mama piątki dzieci; warsztat zmyślenia projektowego i zarządzania projektami poprowadziła Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu; warsztat z budowania wizerunku w mediach społecznościowych przeprowadził Rafał Ferber - znawca korporacji – założyciel fanpage’a „Mordor na Domaniewskiej”, prezes agencji „Runaways – Social media & more”; o tajnikach komunikacji interpersonalnej opowiedzieli Joanna Krupska - psycholog, założycielka i wieloletnia Prezes Zarządu Związku Dużych Rodzin Trzy Plus i Jakub Panek - psycholog, szkoleniowiec, psychoterapeuta; warsztat dotyczący podstaw wystąpień publicznych poprowadził Maciej Wierzchowiec - współtwórca Studenckiego Koła Naukowego Debat Oksfordzkich Uniwersytetu Warszawskiego, organizator licznych szkoleń dla młodzieży z zakresu zarządzania własnym życiem i czasem, prawnik.

Dzień kończyliśmy spotkaniem z gościem specjalnym ze świata mediów, kultury, marketingu lub biznesu. Rozmawialiśmy z Michałem Szułdrzyńskim – z-cą redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita, dr hab. Bartłomiejem Biskupem - specjalistą od wizerunku politycznego, Łukaszem Wojdakiem - dyrektorem Departamentu Zarządzania Segmentem Klientów Biznesowych BNP Paribas, płk. Konradem Korpowskim - dyrektorem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa i Joanną Krupską. 

Zwiedziliśmy „Niewidzialną wystawę”, byliśmy z wizytą w Pałacu Prezydenckim, w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, w siedzibie KGHM Polska Miedź S.A. Młodzi mieli także czas na integrację własną i zorganizowaną (wspólne rozwiązywanie zagadek w Escape Roomie!). Te spotkania z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. 


Podsumowaniem szkoły letniej była uroczysta Gala w dniu 24 września, w Centralnym Domu Technologii. W obecności sponsorów, partnerów programu, gości  i przedstawicieli Zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, młodzież odebrała dyplomy ukończenia Akademii. Zdradzimy tylko, że pojawiły się łzy wzruszenia, a także nieoczekiwany i nieplanowany występ muzyczny!

Mimo napiętego grafiku, bowiem jak łatwo zauważyć, nie było to „sanatorium”, warsztaty i spotkania z VIPami, dla wielu uczestników były szansą na lepsze poznanie siebie i sprecyzowanie swoich dalszych planów życiowych. Wiemy, że wrócili do domów odmienieni, przepełnieni pozytywnymi emocjami, z nowymi znajomościami i energią do zmieniania swojego najbliższego otoczenia. Wiktor, Marta, Tymek, Klaudia, Marlena, Oliwia, Kasia, Marta, Ewa, Zosia, Wiktoria, Weronika, Hubert, Wojtek, Michał, Marysia, Kasia, Franek, Teresa, Maja, Wojtek, Julia, Kinga, Mateusz - gratulujemy ukończenia pierwszej edycji Akademii Talentów! 

---

Partnerami Akademii Talentów są: Fundacja PZU, Fundacja KGHM, Fundacja PFR

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter