Konferencje i seminaria


Konferencja w Senacie „Kryzys trwałości małżeństwa - przyczyny i profilaktyka”.

18 kwietnia 2018 r.

Celem konferencji organizowanej wraz z Komisją Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej było przedstawienie przyczyn rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych, wskazanie metod wspierania małżeństwa w kryzysie oraz różnych form pracy terapeutycznej z małżeństwami i związkami nieformalnymi. Drugim istotnym celem była wymiana doświadczeń pomiędzy środowiskami pracującymi na rzecz trwałości małżeństwa i rodziny oraz pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Inicjatorem spotkania był Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus".

Konferencja w Senacie: "Family today - changing values and structures"

27 listopada 2017 r.

Zapraszamy na konferencję "Family today - changing values and structures", która odbędzie się w Senacie RP 27.10 (w piątek) o godz. 10. (o godz 9 rejestracja w biurze przepustek) Szczególnie gorąco zapraszamy młodych, ponieważ to do nich skierowany jest program konferencji.

European Youth Workshop and Conference

6 września 2017 r.

W pażdzierniku ZDR 3+ wraz z Europejską Konfederacją Związków Dużych Rodzin - ELFAC oraz Konfederacją Związków Rodzinnych Zagłębia Karpackiego z Węgier organizuje czterodniowe spotkanie młodych z całej Europy. Wydarzenie jest poświęcone dyskusji i wymianom doświadczeń związanych z przyszłością Rodziny w Europie. W programie międzynarodowa konferencja w Senacie RP oraz warsztaty w grupach. Zapraszamy młodzież w wieku 20-30 lat mówiącą po angielsku. Aplikacje przyjmujemy do 10 września. Wybrane w konkursie osoby będą miały zapewnione noclegi oraz wyżywienie przez cały czas trwania spotkania.

Wsparcie rodzin z dziećmi w rozwiązaniach dot. PIT jako element polityki rodzinnej państwa

26 marca 2014 r.

26 marca 2014 r. w Warszawie odbyło się seminarium, które współorganizowaliśmy wraz z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej. Tematem spotkania były podatki - próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, jak je zmienić, aby efektywniej wesprzeć rodziny wychowujące dzieci.

II Ogólnopolska Konferencja "Polska dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach"

18 marca 2013 r.

II Ogólnopolska Konferencja „Polska dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach”, promująca system zniżek i ulg dla rodzin wielodzietnych, odbyła się w 18 marca 2013 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Bariery ograniczające dzietność w Polsce

5 grudnia 2012 r.

W grudniu 2012 r. zorganizowaliśmy w Senacie RP konferencję poświęconą barierom ograniczającym dzietność w Polsce. Podczas spotkania zostały pokazane zarówno przyczyny niskiej dzietności, jak również proponowane rozwiązania problemu. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem filmowym z konferencji.

I Ogólnopolska Konferencja "Polska dla Rodziny - Karta Dużej Rodziny w miastach i gminach"

26 września 2011 r.

Konferencja pod patronatem i z udziałem Prezydenta RP.

Polska dla Rodziny - Rodzina dla Polski

9 marca 2010 r.

ZDR "Trzy Plus" był współorganizatorem dwudniowej Konferencji poświęconej polityce rodzinnej, która odbyła się w Sejmie RP.

Silni Rodziną – Rodzina bogactwem i nadzieją społeczności lokalnej

30 listopada 2007 r.

W listopadzie 2007 r. ZDR 3+ zorganizował w Grodzisku Mazowieckim konferencję "Silni Rodziną" i rozpoczął negocjacje z władzami Grodziska na temat wprowadzenia Karty Dużej Rodziny – czyli systemu zniżek i ulg w dziedzinie kultury, sportu, rozrywki a także komunikacji miejskiej, dla rodzin wielodzietnych.

Ekonomiczne uwarunkowania polityki rodzinnej

15 maja 2007 r.

Druga z naszych konferencji organizowanych w Sejmie była połączona z inauguracją Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".

Duże rodziny – bogactwem i nadzieją Polski

7 grudnia 2006 r.

Jeszcze jako środowisko nie zrzeszone formalnie, w grudniu 2006 r., zorganizowaliśmy w Sejmie, wspólnie z Ministerstwem Pracy, dużą konferencję o sytuacji rodzin wielodzietnych w Polsce.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter