ZDR w mediach


28 maja 2021 r.

Wywiad Joanny Krupskiej, byłej Prezes ZDR3+ dla KAI w sprawie Nowego Ładu i rozwiązań rodzinnych, które zostały w nim zaproponowane.

Nowy Ład zaprezentowany przez rząd 15 maja br. zawiera kilka rozwiązań, które mają poprawić życie rodzinom w Polsce. 

Katolicka Agencja Informacyjna poprosiła Joannę Krupską, byłą przez ZDR3+, o wypowiedź na temat zawartych w Nowym Ładzie postulatów w kwestiach polityki prorodzinnej.

Fragment:

Joanna_Krupska– Z perspektywy Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” bardzo się cieszymy z zapowiedzi bonu opiekuńczo–wychowawczego w wysokości 12 tys. zł., który byłby przyznawany rodzinie dziecka w czasie od ukończenia przez nie pierwszego roku życia do ukończenia 36 miesięcy. To bardzo ważny mechanizm, który postulowaliśmy od 2013 r. zauważając szczególne potrzeby rodzin w pierwszym okresie życia dziecka – podkreśla Joanna Krupska. Wyjaśnia, że okres do lat 3 jest wyjątkowo ważny dla rozwoju dziecka, które w tym czasie wymaga w zasadzie całodobowej opieki. W związku z tym dobrze, żeby rodzice mieli w tym właśnie okresie szczególne wsparcie i mogli w sposób najbardziej dogodny dla swojej rodziny, dobrać formę opieki nad dzieckiem.

Zachęcamy do lektury całego artykułu!

https://www.ekai.pl/joanna-krupska-polski-lad-zawiera-bardzo-korzystne-propozycje-dla-duzych-rodzin/

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter