Wydłużone godziny pracy Linii 3Plus


20 marca 2020 r.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną wydłużeniu ulega dyżur naszych ekspertów Linii 3 Plus.

Zapraszamy do kontaktu osoby mające potrzebę porozmawiać w sprawach rodzinnych, małżeńskich czy wychowawczych oraz w sytuacji doświadczania kryzysów życiowych lub emocjonalnych, w tym również tych związanych z obecną sytuacją epidemiczną w kraju i na świecie.

Postaramy się doradzić gdzie i jakiej pomocy najlepiej szukać (w sprawach pomocy socjalnej, psychologicznej, materialnej czy prawnej).


Zachęcamy również do kontaktu, wszystkich, którzy chcą się podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z wielodzietnością czy działalnością kół ZDR. Prosimy również o zgłaszanie sytuacji, w której byliście Państwo świadkami dyskryminacji rodziny wielodzietnej.

Porozmawiamy, doradzimy, pomożemy. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Nie jesteś sam!

Zapraszamy do kontaktu szczególnie gdy:

  • poczułeś się bardzo źle oceniony przez członka dalszej rodziny. Nie wiesz, co o tym myśleć, jak się zachować. Zależy Ci na utrzymaniu dobrych relacji z dalszą rodziną, ale nie chcesz być traktowany w ten sposób;
  • w Twoim życiu wszystko się układa, możesz powiedzieć, że jesteś zadowolony ze swojego życia, ale jakieś nagłe zdarzenie burzy Twój spokój;
  • zauważyłeś, że Twoje dziecko/współmałżonek potrzebują wsparcia, którego nie jesteś w stanie mu dać. Wspólnie znajdziemy adekwatną pomoc
  • jesteś przytłoczony ilością obowiązków - czujesz się niezrozumiany,
  • zaobserwowałeś wokół siebie innowacje w działaniu w swoim miejscu zamieszania lub widzisz jakieś problemy. Chciałbyś się tym podzielić lub to zmienić, ale nie wiesz od czego zacząć. Szukasz osób, z którymi mógłbyś wejść we współpracę;
  • osoba z Twojej rodziny potrzebuje specjalistycznej pomocy (rehabilitacji, psychologa, zajęć dodatkowych), a w Twojej okolicy nie ma takiej oferty;
  • widzisz w swoim otoczeniu wykluczenie rodzin wielodzietnych. Masz problemy z urzędnikami, pomocą społeczną lub służbą zdrowia.

 

Zapraszamy! Przy telefonie dyżurują:

  • Aleksandra Januszewicz – psychoterapeuta, doradca do spraw rodziny, zajmuje się psychoterapią indywidualną osób dorosłych, terapią rodzin oraz terapią par. Dyżuruje we wtorki w godz. 10.00–15.00.
  • Judyta Kruk – zawodowo związana z marketingiem, swoje doświadczenia w pracy z rodzinami zdobywała w organizacjach pozarządowych oraz w komisjach rządowych związanych z sytuacją rodzin. Dyżuruje w czwartki w godz. 12.00–17.00.
  • Jakub Panek – psycholog, trener umiejętności psychospołecznych, w swojej pracy zajmuje się młodzieżą i dorosłymi. Dyżuruje w poniedziałki w godz. 17.00–20.00. 

Ponadto można skorzystać z konsultacji prawnych, których udziela Karolina Szlachetka. Sprawy wymagające konsultacji prawnych są kierowane przez ekspertów Linii 3Plus.

Linia 3 Plus – tel.: 732 988 451

Konsultacje są możliwe również poprzez kontakt mailowy: linia@3plus.pl

Odpiszemy!

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter