Warsztaty dla rodziców!


28 września 2021 r.

Już za chwilę, na początku października odbędą się warsztaty dla rodziców oparte na metodologii pozytywnej dyscypliny.

„Korzenie i skrzydła” - to warsztat, który ułatwi zbudowanie dobrej relacji rodzic-dziecko, „Tych lat nie odda nikt” - spotkania o świecie maluszków, dedykowane dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lata oraz warsztat „Rodzeństwo bez rywalizacji”, który odpowie na pytanie skąd się biorą kłótnie miedzy dziećmi i jak im zaradzić. 

Spotkania poprowadzi Katarzyna Malinowska - pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny, pełnej miłości i wzajemnego szacunku metody wychowawczej. Pedagog w szkole podstawowej. Przez kilkanaście lat pracowała jako biegły sądowy opiniując w sprawach rodzinnych i nieletnich. Wykładała komunikację interpersonalną na UKSW. Właścicielka Pracowni szkoleniowej „Rodzina na warsztat”. Od lat pracuje z rodzicami indywidualnie i na sali szkoleniowej. Wspiera rodziców w budowaniu zdrowej, silnej relacji z dziećmi.

Warsztaty są organizowane przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” w ramach projektu dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!” na rok 2021.

Poniżej pełne informacje. Obowiązują zapisy!

 

Warsztaty dla rodziców "KORZENIE I SKRZYDŁA"

Pełen cykl warsztatów opartych na pozytywnej dyscyplinie, metodzie wychowawczej opartej na szacunku i miłości. W czasie warsztatów uczestnicy dowiedzą się dlaczego dzieci nie zawsze zachowują się zgodnie z oczekiwaniami dorosłych i co my, jako rodzice możemy zrobić by zachowań takich było mniej. Trener przedstawi także szereg technik wzmacniających relację rodzic-dziecko. Wszystko po to, aby wychować dzieci na pewnych siebie, samodzielnych i odpowiedzialnych ludzi.

Warsztat składa się z 8 dwugodzinnych spotkań online (ZOOM). Z osobami zakwalifikowanymi do udziału skontaktuje się trener. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy warsztatów: 7,14,21,28 października; 4, 18, 25 listopada; 2 grudnia godziny: 10-12.00

Zapisy na warsztaty  "Korzenie i skrzydła” poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/1iFr3wk99DHwAFl_71gTrkLRT9j_rtj0DIzss-ugc7X0

 

"TYCH LAT NIE ODDA NIKT" - cykl warsztatów online dla rodziców dzieci do 3 roku życia.

Warsztat składa się z 5 spotkań online, w trakcie których rodzice będą starali się zrozumieć świat małych dzieci i nauczą się budować silne fundamenty dla zdrowej komunikacji oraz satysfakcjonującej relacji opartej na wzajemnym szacunku. Warsztaty oferują rodzicom wszystko, czego potrzebują do komunikacji z maluszkiem, rozwiązywania pierwszych problemów i wychowania dziecka na szczęśliwego, niezależnego dorosłego.

Program warsztatów:

1. Pozytywne podejście, czyli wprowadzenie do pozytywnej dyscypliny

2. Tworzenie więzi, czyli o tym jak ważne jest bezpieczne przywiązanie

3. Zrozumieć zachowanie dziecka, czyli o potrzebach i zachowaniach adekwatnych do wieku dziecka

4. Pierwsze kroki do samodzielności, czyli o tym jak budować podwaliny do rozwoju samodzielności u dzieci

 

Warsztat składa się z 5 dwugodzinnych spotkań online (ZOOM). Z osobami zakwalifikowanymi do udziału skontaktuje się trener. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Terminy spotkań: 8, 15, 22, 29 października, 5 listopada 2021.  Godziny spotkań: 10.00-12.00

Zapisy na warsztaty „Tych lat nie odda nikt” poprzez formularz: https://docs.google.com/forms/d/11LzFVBOQywKYxqLHgNJazfBryFzpfIgKl60Jchh_uJ8

 

„RODZEŃSTWO BEZ RYWALIZACJI" 

Warsztaty online dla rodziców wielodzietnych. Cykl 5 warsztatów, podczas których uczestnicy otrzymają wiedzę i narzędzia pomocne do wspierania współpracy i rozwoju relacji między ich dziećmi. Konflikty między rodzeństwem to zjawisko naturalne, a rywalizacja między rodzeństwem najczęściej jest wynikiem zachowań i postaw rodziców. Uczestnicy szkolenia nauczą się jak, i czy w ogóle, reagować na kłótnie i konflikty między rodzeństwem.

Program:

1. Pozytywne podejście, czyli podstawy pozytywnej dyscypliny

2. Kolejność urodzenia, czyli jaki wpływ na postrzeganie siebie i świata ma moment pojawienia się

dziecka w rodzinie 

3. Sprawiedliwie nie zawsze znaczy po równo, czyli o potrzebach i pragnieniach dzieci

4. Jak działać by wspierać rodzeństwo na każdym etapie rozwoju, czyli skrzynka z narzędziami

 

Warsztat składa się z 5 dwugodzinnych spotkań online (ZOOM). Z osobami zakwalifikowanymi do udziału skontaktuje się trener. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Terminy spotkań: 4,11,18,25 października, 8 listopada 2021. Godziny spotkań 10.00-12.00

Zapisy na warsztaty „Rodzeństwo bez rywalizacji” poprzez formularz
https://docs.google.com/forms/d/1kJs94XIYlIrv8NAe-9hzoFfwhocsJMzdwvy46WI4cJU

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter