I Kongres Młodzieży


18 listopada 2022 r.

Coraz więcej młodych ludzi zastanawia się nad tym, czy w ogóle zakładać w przyszłości rodzinę. Czasem wiążę się to z lękiem, kwestiami finansowymi, z chęcią realizowania kariery. Zdarza się, że jest to związane z negatywnymi wspomnieniami własnego dzieciństwa i złym obrazem rodzicielstwa. Niestety takie osoby często nie mają okazji, żeby ujrzeć kwestie rodzinne z innej strony.

Mierzymy się z dużym kryzysem demograficznym. Polskie społeczeństwo starzeje się i przewidywania mówią, że w 2050 roku będzie już tylko 34 miliony Polaków. Lekarstwem na tę trudną sytuację demograficzną mogą być młodzi ludzie. Można ich wesprzeć, wysłuchać i pomóc w decyzji o założeniu rodziny.

Jesienny Kongres będzie miejscem spotkania i wymiany doświadczeń młodych w kontekście rodziny. Wydarzenie stworzy przestrzeń do dyskusji i zdobywania wiedzy. Chcemy, żeby młodzi mogli powiedzieć o swoich obawach i potrzebach. Ważną częścią tego spotkania będą konferencja oraz warsztaty. Podczas tych części będzie można zdobyć rzetelną wiedzę z zakresu ekonomii, polityki społecznej, kwestii klimatycznych. To wszystko zostanie przedstawione w odniesieniu do tematu rodziny.

Dwudniowy kongres odbędzie w terminie 26-27 listopada 2022 r. i składa się z dwóch części: zamkniętych warsztatów i dyskusji oraz otwartej konferencji.

Kongres rozpocznie się w sobotę o 10:00 i zakończy w niedzielę o 15:00. Weźmie w nim udział minimum 30 młodych osób. W sobotę uczestnicy Kongresu z całej Polski będą mogli uczestniczyć w warsztatach oraz będą mieli okazję lepiej się poznać i dyskutować na zaproponowane przez siebie tematy.

W niedzielę odbędzie się część otwarta jaką jest przygotowana przez młodzież konferencja "Szanse i zagrożenia dla rodziny". Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje odnośnie konferencji i zapraszamy do udziału.

Konferencja "Szanse i zagrożenia dla rodziny"
Niedziela 27.11.2022
Miejsce: Hotel Courtyard by Marriott, Warszawa (MAPA)

Plan:

9:40-10:00 – Rejestracja

10:00-10:15 – Przywitanie gości

10:00-12:00 – I część konferencji obejmująca wystąpienia prelegentów:

  • o społeczeństwie - Agnieszka Tombińska
  • o ekonomii - Michał Kot
  • o psychologii - Joanna Krupska
  • o klimacie - Małgorzata Zawilska-Rospędek

12:00-12:30 – Przerwa kawowa

12:30-14:00 – II część konferencji: debata, pytania z widowni, pomysły na przyszłość

14:00-14:45 – zakończenie konferencji oraz poczęstunek

Konferencja ma charakter otwarty. Obowiązują zapisy dostępne pod linkiem

ZAPISY NA KONFERENCJĘ

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter