List Premiera Mateusza Morawieckiego do uczestników Zjazdu Dużych Rodzin


30 czerwca 2021 r.

Prezes Rady Ministrów

Warszawa, 25 czerwca 2021 r.

 

Szanowni Państwo,

to wyjątkowy dzień dla środowiska wielodzietnych rodzin. Żałuję, że nie Jest mi dane osobiście uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wszystkim zgromadzonym na Plenerowym IX Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin przekazuje wyrazy uznania i serdeczne pozdrowienia. 

Cieszę się, że to cykliczne ogólnopolskie wydarzenie, podczas którego - poza panelem ekonomiczno- społecznym organizowane są warsztaty, zajęcia artystyczne, zawody sportowe, czy koncerty rodzin - co roku spotyka się z tak wielkim zainteresowaniem. To doskonały sposób integrowania wielodzietnych rodzin z całej Polski i miejsce debaty, w której dobro rodziny zajmuje kluczowe miejsce. 

Rodzina jest fundamentem społeczeństwa i najlepszą inwestycją w przyszłość. Jej wzmocnienie, dzięki konsekwentnemu wprowadzaniu korzystnych rozwiązań w obszarze polityki prorodzinnej, a także polepszeniu sytuacji ekonomicznej, to kluczowe cele działania naszego rządu. Oprócz realizowanych programów, w tym w szczególności Programu 500+, proponujemy kolejne formy wsparcia dla rodzin. Zawiera je Polski Ład, w którym ujęliśmy liczne pozytywne rozwiązania w obszarze polityki mieszkaniowej, jak mieszkanie bez wkładu własnego, bon mieszkaniowy, dom 70m2 bez formalności. Działaniom prorodzinnym sprzyjać ma także sprawiedliwa polityka podatkowa czy projekt zwiększania nakładów na służbę zdrowia. Szereg udogodnień dla polskich rodzin zawiera także Strategia Demograficzna 2040. Dziś nie tylko Polska, ale i cała Europa stoi przed demograficznymi wyzwaniami. Naszym celem jest skuteczna reakcja na spadek dzietności i liczby osób w wieku produkcyjnym, a Strategia Demograficzna to ambitny rządowy plan na odwrócenie tej tendencji. 

Dziękuje organizatorom dzisiejszego spotkania - Związkowi Dużych Rodzin „Trzy Plus”, które od lat aktywnie uczestniczy w kształtowaniu polskiej polityki prorodzinnej, podkreślając jej ogromne społeczne znaczenie. Wszystkim Państwu życzę, by dzisiejsze wydarzenie zaowocowało inspirującymi wnioskami, by przyniosło uczestnikom wiele niezapomnianych spotkań i radości. 

 

Z serdecznymi pozdrowieniami

Mateusz Morawiecki

 

List Premiera Mateusza Morawieckiego do organizatorów i uczestników Zjazdu Dużych Rodzin

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter