Spotkanie forum samorządowego na rzecz Dużych Rodzin w Warszawie


28 maja 2019 r.

28 maja 2019 r w Warszawie we współpracy z Kancelarią Prezydenta RP odbyło się kolejne spotkanie forum samorządowego., na którym to nastąpiło m.in. oficjalne przekazanie prezydencji forum na rzecz Dużych Rodzin.

W pierwszej części spotkania minister Paweł Mucha oraz prof. Marek Rymsza przedstawili propozycję ustawową umożliwiającą powoływanie przez gminy Centrum Usług Społecznych. Następnie nastąpiło oficjalne przekazanie prezydencji forum na rzecz Dużych Rodzin: Wiceprezydent Szczecina Krzysztof Soska przekazał prezydencję burmistrzowi Lubartowa Krzysztofowi Paśnikowi.

W drugiej części Prezes ELFAC Maria Regina Florio Marocelli opowiedziała o procesie europejskiej certyfikacji miast przyjaznych rodzinie oraz europejskiej sieci miast przyjaznych rodzinie. Wraz z samorządowcami z całej Polski zastanawialiśmy się nad dobrymi praktykami działań na rzecz rodziny oraz nad założeniami dotyczącymi kryteriów polskiej certyfikacji miast przyjaznych rodzinie.

Kolejny raz mieliśmy okazję na zauważenie największych wyzwań oraz podzielenie się pozytywnym doświadczeniem po to, aby współpraca między gminami a rodzinami (w tym, w szczególny sposób z dużymi rodzinami) rozwijała się i wspierała mieszkańców w wychowaniu dzieci oraz w decyzji o kolejnym potomstwie .

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter