XX Spotkanie Oddziałów i Kół – przestrzeń wymiany doświadczeń


22 kwietnia 2023 r.

Spotkania są wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń. Pozwalają nam budować relacje, bez których nie moglibyśmy działać. Są miejscem, gdzie wybrzmiewają potrzeby środowiska Dużych Rodzin. Pomagają otwierać się na innych, poszerzać perspektywę patrzenia na różne kwestie.

W sobotę 22.04.2023r. w Warszawie (Centrum Okopowa) odbyło się XX Spotkanie Oddziałów i Kół Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Nad przygotowaniem SOK i jego realizacją czuwało jak zwykle Biuro Związku z Agnieszką Korpowską – zastępcą dyrektora zarządzającego oraz Koordynatorki Działalności Społecznej. Jedna z koordynatorek – Sylwia Skóra odpowiedzialna za koła i wiceprezes Oddziału Łódzkiego – poprowadziła całość spotkania.

To ogólnopolskie spotkanie o charakterze szkoleniowo - integracyjnym zgromadziło ponad 60 liderów z całej Polski.

Tego dnia spotkaliśmy się z następującymi Kołami: Andrespol, Bydgoszcz, Częstochowa, Gdańsk, Grodzisk Mazowiecki, Jaktorów, Józefów, Lublin, Lubochnia, Łomianki, Michałowice, Nowy Tomyśl, Nysa, Piotrków Trybunalski, Poznań, Pruszcz Gdański, Pruszków, Rawa Mazowiecka Gmina, Rawa Mazowiecka Miasto, Trzebnica, Wadowice, Wolsztyn, Zielonka, Żyrardów, Warszawa Białołęka, Warszawa Bielany, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów i Warszawa Wawer.

Oddział wielkopolski reprezentowały 2 Koła, małopolski 3, łódzki 4.

Województwo mazowieckie reprezentowało AŻ 13 kół.

Na SOKu pojawili się również reprezentanci miejscowości, w których w najbliższym czasie koła powstaną, czyli Brwinowa i Kobyłki.

Jest nam niezmiernie miło, że na spotkaniu był obecny Zarząd. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielili się z nami Radosław Waszkiewicz, Andrzej Wach, Łukasz Wojdak, Agata Arciszewska i Szymon Wytykowski.

Spotkanie było bardzo intensywne. Prezentacje dotyczące działalności, budowania relacji, całorocznej działalności przedstawili nam Iza i Daniel Jakubczyk z Koła w Andrespolu oraz Marta Tomaszewska z Koła w Pruszkowie.

Karol Grabiec, Dyrektor Zarządzający, z ogromną pasją i zaangażowaniem przedstawił projekt Family Spot.  W założeniach jest to miejsce otwarte dla mieszkańców gminy, dedykowane całej rodzinie. Będą tam prowadzone działania animujące i integrujące lokalną społeczność rodzin, będą prowadzone warsztaty rozwijające kompetencje rodzicielskie, wychowawcze, związane z konkretnymi dziedzinami, połączone z animacją czasu dla dzieci. Będą to miejsca, w których lokalne grupy inicjatywne (grupy nieformalne, stowarzyszenia) będą mogły skorzystać z infrastruktury i prowadzić zajęcia otwarte dla innych. Projekt ten spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczestników, padło mnóstwo pytań i inspirujących odpowiedzi.

Istotną częścią SOKu były warsztaty. Podnosiliśmy swoje kompetencje w trzech obszarach. O finansach opowiadały Monika Wiergiles i Agnieszka Korpowska. W kwestiach struktury, działań statutowych oraz obowiązków sprawozdawczych swoją wiedzą dzieliły się Sylwia Skóra i Bożena Pietras. Natomiast w sprawach dotyczących komunikacji, promocji i rzecznictwa można było wiele nauczyć się od Lilianny Sicińskiej, Renaty Walaszczyk oraz Judyty Kruk.

SOK przeszedł już do historii, ale emocje, energia, wrażliwość na drugiego człowieka, które towarzyszyły temu spotkaniu, pozostaną w nas na długo.

Do kolejnego spotkania!

 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter