VII Zjazd Dużych Rodzin będzie w Lubartowie


21 lutego 2019 r.

Z ogromną radością i dumą pragniemy poinformować Członków i Przyjaciół Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, że w dniu 21 lutego 2019 r. prezes ZDR Trzy Plus Joanna Krupska podpisała porozumienie z Ewą Zybałą - Starostą Lubartowskim oraz Krzysztofem Paśnikiem - Burmistrzem Miasta Lubartów o organizacji Zjazdu Dużych Rodzin w dniach 14-16 czerwca 2019 roku w Lubartowie.

Hasło tegorocznego Zjazdu brzmi: "Dumni z Rodziny". Ogólnopolskie Zjazdy Dużych Rodzin to wielkie, trzydniowe święta radości, koncertów i spotkań, w których co roku uczestniczy ponad 1000 osób.

W 2019 r. gościnny Powiat Lubartowski i Miasto Lubartów przyjmie 120 dużych rodzin z całej Polski. Położony 26 km na północ od Lublina Lubartów leży na granicy trzech krain: Mazowsza, Wyżyny Lubelskiej i Polesia Lubelskiego. Historia miasta wiąże się z rodami Sanguszków i Firlejów - założyciel miasta to wojewoda Lubelski Piotr Firlej z Dąbrowicy, który na mocy przywileju otrzymanego od króla Zygmunta Starego 29 maja 1543 założył miasto. Sam Lubartów i jego okolice zachwycają krajobrazem, zabytkami i atrakcjami, m.in. Pałacem Sanguszków z przylegającym rozległym parkiem w stylu francuskim, Jeziorem Firlej z atrakcyjnym otoczeniem czy pałacem magnackim rodziny Zamoyskich w Kozłówce.

Dla dużych rodzin z całej Polski organizatorzy przygotowują w Lubartowie atrakcyjny program: rodzinne biesiadowanie podczas wieczoru otwarcia, rozmaite warsztaty dla dzieci i rodziców, atrakcje kulturalne i koncerty, spotkanie ze specjalistami i zaproszonymi gośćmi panelu gospodarczego. Gospodarze przygotowując się na przyjecie 120 rodzin z całej Polski przygotowują miejsca noclegowe u lubartowskich i okolicznych rodzin oraz w ośrodkach turystycznych. Na siódmy już Zjazd Dużych Rodzin czekają wielodzietne rodziny z całej Polski - to nasz czas spotkania, integracji i świętowania w rodzinnej atmosferze.

Pierwszy Zjazd Dużych Rodzin miał miejsce w Grodzisku w 2013 roku, kolejne w Lublinie (2014), Łowiczu (2015), Gnieźnie (2016), Nysie (2017), Szczecinie (2018).

Zdjęcie z podpisania porozumienia: Krzysztof Onyszko

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter