Już dziś rozpoczyna się Letnia Akademia Talentów


17 września 2021 r.

Odliczamy godziny do przyjazdu naszych studentów, którzy przez pół roku pracowali online z mentorami. Pandemia spowodowała, że musieliśmy ograniczyć kontakty bezpośredni, teraz po raz pierwszy spotkamy się wszyscy na żywo. I z pewnością nie tylko my, organizatorzy, czekamy z niecierpliwoscią na te pierwsze wspólne rozmowy. 

Program Szkoły Letniej Akademii Talentów jest rozbudowany. Podzielony został na siedem modułów: integracja, zespół, talent, zarządzanie, wizerunek, komunikacja, media. Całość zakończy gala wręczenia dyplomów dla uczestników Akademii Talentów. 

Młodzież każdego dnia weźmie udział w warsztatach, dodatkowo spotka się z wyjątkowymi osobami ze świata biznesu, mediów, kultury.

 

17.09 - sesję networkingu poprowadzi Artur Sójka

ARTUR SÓJKA - mówca, trener, autor książki i praktyk z zakresu networkingu i sprzedaży przez rekomendacje. Prowadzi Biznes Klub Polska, organizację rekomendacji biznesowych. Działając na rynku networkingu i rekomendacji od 2007 roku zdobył bogate doświadczenia. Moderował sesje networkingowe podczas wielu konferencji biznesowych m.in. dla 800 klientów IBM Polska, absolwentów studiów MBA Akademii Leona Koźmińskiego, uczestników Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności (kilka edycji). Jest współtwórcą bydgoskiego i lubelskiego oraz trzech warszawskich Klubów Toastmasters International. Jest mentorem dla kilkudziesięciu członków Toastmasters. Wraz z Bernardem Frugą napisał książkę pt. "Eventworking. Czyli jak efektywnie korzystać z potencjału konferencji, targów i innych wydarzeń. Praktyczny poradnik dla przedsiębiorców, managerów i handlowców." 

 

18.09 - warsztat Tworzenie Grupy poprowadzi Michał Senk

MICHAŁ SENK - z wykształcenia politolog, uczestnik podyplomowych studiów menedżerskich z zarządzania zasobami ludzkimi. Jest także trenerem umiejętności liderskich w ramach projektu Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Od 1998 instruktor harcerski, był także Instruktorem Wydziału Zagranicznego Głównej Kwatery ZHP. Od 2017 r. Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II - Instytucji Kultury m.st. Warszawy.

Gościem specjalnym będzie płk. Konrad Korpowski

płk. KONRAD KORPOWSKI MBA - dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Były szef szkolenia w Dowództwie Wojsk Obrony Terytorialnej. Wcześniej, jako żołnierz jednostki wojskowej GROM, walczył w Zatoce Perskiej, trzykrotnie służył na misji w Iraku oraz dwukrotnie w Afganistanie.

 

19.09 - warsztat DNA Talentu Planowanie Ścieżki Kariery poprowadzi Magdalena Zalewska

MAGDALENA ZALEWSKA MBA - trener, mentor, manager, ekspert rozwoju i odkrywania talentu a do tego żona i mama piątki dzieci. Manager HR w Polskich Portach Lotniczych, odpowiada za szkolenia, rozwój talentów i rekrutację na Lotnisku Chopina. Redaktor Polskiego Radia - prowadzi autorską audycję "Liberator" w Radio dla Ciebie. Jest trenerem z bogatym warsztatem i doświadczeniem – autorem kilkuset tematów szkoleniowych zaspokajających potrzeby rozwojowe uczestników i organizacji. Większość z nich opiera się na 3 filarach: wystąpienia publiczne, przywództwo i zarządzanie oraz rozwój. Od 20 lat realizuje się zawodowo rozwijając kompetencje swoich klientów. 

 

20.09 - warsztat Myślenie projektowe, zarządzanie projektami poprowadzi Agnieszka Lissowska-Lewkowicz  

AGNIESZKA LISSOWSKA-LEWKOWICZ - Prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu. Od ponad 12 lat pracuje w organizacjach pozarządowych, zarządzając zespołami specjalistów i realizując projekty. Podejmuje działania na rzecz promocji i profesjonalizacji wolontariatu w instytucjach i organizacjach pozarządowych, wspiera firmy w realizacji wolontariatu pracowniczego, łączy stronę społeczną z biznesem, odkrywa nowe trendy w wolontariacie. Doświadczona Lider organizacji pozarządowych, koordynator projektów, szkoleniowiec, doradca. Ceni pracę z ludźmi i dla ludzi, profesjonalną, ale z misją. Lubi wyzwania i poszukiwanie nowych rozwiązań na rzecz trwałej i pozytywnej zmiany społecznej.

Gość wieczoru - Łukasz Wojdak 

ŁUKASZ WOJDAK - Dyrektor Departamentu Zarządzania Segmentem Klientów Biznesowych w Bank BNP Paribas S.A. Wiceprezes Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Prawnik. Ekonomista.

 

21.09 - warsztat dotyczący Mediów Społecznościowych poprowadzi Rafał Ferber

RAFAŁ FARBER – przedsiębiorca z doświadczeniem w wielu branżach. Znawca korporacji – założyciel fanpage’a „Mordor na Domaniewskiej”, który ma już ponad 165 tys. lajków i stale rośnie. Na bazie doświadczeń z Mordoru sformowała się drużyna „uciekinierów” z tegoż miejsca, działająca pod szyldem „Runaways – Social media & more”, której Rafał jest założycielem, właścicielem i byłym #Prezesem. Autor jednej z pierwszych prac naukowych na temat wykorzystania internetu w marketingu politycznym (2005 rok – SWPS). Wierzy w siłę mikrocelów –  w to, że każdego dnia można być o 1% lepszym, jednocześnie pamiętając, że działając nie można stracić komfortu emocjonalnego, czyli spokojnego snu. Prywatnie – miłośnik ciężkiego grania, gadżeciarz i mol książkowo-filmowy. 

Wizyta studyjna w Pałacu Prezydenckim 

Gość wieczoru - dr. hab. Bartłomiej Biskup

BARTŁOMIEJ BISKUP - doktor nauk o polityce, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Członek International Communication Association, członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Uczestnik krajowych i międzynarodowych projektów naukowych. W latach 2007-2019 wygłaszał referaty m.in. w Budapeszcie, Singapurze, Berlinie, Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Lublinie. Specjalista ds. wizerunku politycznego.

 

22.09 - warsztat z komunikacji interpersonalnej poprowadzą Joanna Krupska i Jakub Panek

JOANNA KRUPSKA - z wykształcenia psycholog. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie, oraz czteroletniej Szkoły Psychoterapii również w Ośrodku INTRA. Założycielka i wieloletnia Prezes Zarządu Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. Prywatnie jest matką siedmiorga dorosłych już dzieci.

JAKUB PANEK - psycholog, szkoleniowiec, psychoterapeuta w trakcie  szkolenia. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi z obszaru  edukacji/wychowania i wsparcia zdrowia psychicznego. Wieloletni  instruktor skautowy. W ZDR psycholog, trener i koordynator ds. szkoleń. Mąż i ojciec.

Gość wieczoru - Joanna Krupska

 

 

23.09 - warsztat dotyczący podstaw wystąpień publicznych poprowadzi Maciej Wierzchowiec

MACIEJ WIERZCHOWIEC - Współtwórca Studenckiego Koła Naukowego Debat Oksfordzkich Uniwersytetu Warszawskiego. Organizator licznych szkoleń dla młodzieży z zakresu zarządzania własnym życiem i czasem, prowadzenia spotkań i zarządzania organizacją w ramach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Prowadzi szkolenia z zakresu argumentacji, retoryki, struktury wypowiedzi i wystąpień publicznych. Sędzia debat oksfordzkich w ramach Warszawskiej Ligi Debatanckiej i Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. Drugi Wicemistrz Akademickich Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich 2019. Ekspert portalu prawno-gospodarczego INFOR.PL. Prawnik w Dziale Prawa dla Biznesu Kancelarii Kopeć Zaborowski.

Gość wieczoru - Michał Szułdrzyński

MICHAŁ SZUŁDRZYŃSKI - dziennikarz i publicysta. Prowadził programy „Tygodnik Polski” i „Minęła 20” w TVP Info oraz „Kalkulator Polityczny 'Rzeczpospolitej'” w Polsat News, był również do czerwca 2008 redaktorem naczelnym kwartalnika „Nowe Państwo” oraz członkiem redakcji kwartalnika „Pressje”. Jego teksty ukazywały się w „Rzeczpospolitej”, której najpierw był współpracownikiem, od 2013 kierownikiem działu krajowego, a od kwietnia 2016 zastępcą redaktora naczelnego. 

 

24.09 - wizyta studyjna w KGHM Polska Miedź S.A.

Gala na zakończenie Letniej Akademii Talentów

 

Uruchomienie programu stypendialnego było możliwe dzięki wsparciu Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich. Realizacja I edycji Akademii odbywa się dzięki wsparciu partnerów: Fundacji PZU, Fundacji KGHM i Fundacji PFR.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter