Zjazd Dużych Rodzin - czekamy na Was!


17 maja 2022 r.

W dniach 1-3 lipca odbędzie się X Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Tak jak już wcześniej informowaliśmy, spotkamy się w tym roku w Wadowicach.

Tegoroczne hasło naszego spotkania brzmi „Nie lękajcie się. Jest rodzina!”. Pierwsza część sformułowania została zaczerpnięta z wypowiedzi Jana Pawła II z 22.10.1978 r. wygłoszonej na rozpoczęcie pontyfikatu na Placu św. Piotra w Rzymie.

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach, tu się wychował i tu kształtował swój system wartości obserwując mamę, tatę i starszego brata. Rodzice pokazywali młodemu Karolowi własnym życiem co, a właściwie Kto, jest najważniejszy. Uczyli przyszłego Papieża miłości do Boga, szacunku do pracy i drugiego człowieka. To wszystko sprawiło, że Karol Wojtyła kilkadziesiąt lat później został ogłoszony wielkim świętym kościoła katolickiego.

A my już w lipcu będziemy chodzić po ulicach, którymi chodził także mały Karol i jego rodzina… Chcemy  przesiąknąć tym miejscem, przybliżyć sobie te czasy i atmosferę lat 20 i 30 XX w., dlatego już teraz zapraszamy Was do wyszukania strojów lub rekwizytów z epoki i zabrania ich na Zjazd. 

Zapraszamy Was do Wadowic w jubileuszowe, dla Związku Dużych Rodzin, rocznice: 15- lecie założenia naszego Stowarzyszenia i 10-lecie Zjazdów Dużych Rodzin. Chcemy w tym miejscu także prosić, za wstawiennictwem Jana Pawła II, o opiekę nad wszystkimi polskimi rodzinami.

Jak co roku przygotowujemy dla Was bogaty program. Dzieci i młodzież będą mogli skorzystać z różnorodnych warsztatów, a dorośli porozmawiają o bieżącej sytuacji społeczno-gospodarczej dużych rodzin. W sobotni wieczór odbędzie się koncert na rynku, przed bazyliką. Mamy nadzieję, że otwarta formuła wieczoru pozwoli nam jeszcze bardziej zintegrować się i pokazać piękno rodzicielstwa.

Na Zjazd Dużych Rodzin zapraszamy także gości z Ukrainy, który mieszkają wśród dużych rodzin.

Dodatkowe informacje dotyczące Zjazdu Dużych Rodzin znajdują się na stronie zjazd.3plus.pl


© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter