Żegnamy naszego Przyjaciela ś.p. Witolda Miarkę


20 kwietnia 2020 r.

Z ogromnym bólem serca żegnamy naszego Przyjaciela Witolda Miarkę.

Witek był bardzo zaangażowany w sprawy dotyczące dużych rodzin jeszcze przed powstaniem naszego Związku. Od samego początku działalności ZDR 3Plus rzucił się w wir pracy i z ogromnym oddaniem organizował lokalne struktury. Zarażał swoim entuzjazmem inne rodziny. To właśnie w dużej mierze, dzięki Jego determinacji w ubiegłym roku odbyło się w Wadowicach 3-dniowe Spotkanie Kół i Oddziałów.

Witek angażował się nie tylko lokalnie gdzie był przewodniczącym koła w Wadowicach, ale również uczestniczył w projektach ogólnopolskich. Był między innymi jednym z negocjatorów Karty Dużej Rodziny i to między innymi dzięki jego pracy KDR jest honorowany w ponad 23 000 punktów w całej Polsce.

Dar współpracy z ludźmi, pracowitości i pełnego zaangażowania w podejmowane zadania, to zaledwie część tego co możemy o Witku powiedzieć. Dla nas wszystkich, którzy mieliśmy szczęście poznać Go bliżej znacznie cenniejsza była sama obecność Witka, jego poczucie humoru, chęć słuchania, otwartość, ciągła gotowość do pomocy i telefony, które wykonywał zupełnie bezinteresownie, tylko po to, żeby zapytać "co u Ciebie?". Każdy z nas zachowa na zawsze swoje wspomnienie o Witku. Każde jest inne, ale wszystkie miłe i pozytywne.

Trudno nam do tej pory uwierzyć w śmierć Witka. 57 lat to nie jest czas na odchodzenie. Długo będziemy goić tę ranę. Pocieszeniem dla nas jest to, że Witek będzie wciąż z nami w jego dziełach, które przetrwają.

Dziękujemy Ci Witku, że byłeś z nami. Dziękujemy za to, że nigdy nie pytałeś czy pomóc, ale jak pomagać. Dziękujemy Twojej Rodzinie, że dzieliła się Tobą z nami. Dziękujemy Ci za to, że uczyłeś nas, że jest w sercu takie miejsce, które wypełnić może tylko Rodzina. Dziękujemy za to, że dzięki Tobie i nasz świat stał się lepszy.


Związek Dużych Rodzin 3Plus

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter