List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy do uczestników Zjazdu Dużych Rodzin


1 lipca 2021 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

 

Warszawa, 26 czerwca 2021 roku

 

Uczestnicy i Organizatorzy 

Plenerowego IX Ogólnopolskiego 

Zjazdu Dużych Rodzin 

w Warszawie

 

Szanowni Państwo!

Serdecznie pozdrawiamy uczestników Plenerowego IX Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Dziękujemy za tę wspaniałą inicjatywę, która ukazuje wielką wartość rodziny i rodzicielstwa. Z satysfakcją obejmujemy Patronat Honorowy nad Państwa corocznymi spotkaniami. Mieliśmy również przyjemność gościć Państwa w sierpniu zeszłego roku w ogrodach Pałacu Prezydenckiego wraz z wyróżnioną nagrodą „Europejska Duża Rodzina Roku” rodzina Państwa Debory i Joszka Brodów. Zachowujemy we wdzięcznej pamięci tamto miłe spotkanie oraz to szczególne wyróżnienie, jakim jest wręczona wówczas przez Państwa statuetka „Przyjaciel Dużych Rodzin”. Jesteśmy i zawsze będziemy Państwa przyjaciółmi, podziwiamy Państwa często heroiczne wysiłki i starania i deklarujemy, że polskim rodzinom niezmienne jesteśmy gotowi nieść pomoc i okazywać wsparcie. 

Cieszymy się, że mimo pandemii udało się Państwu znaleźć formułę, która integruje środowiska dużych rodzin przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa. Ostatni rok był dal każdego z nas olbrzymim wyzwaniem. Choroba Covid-19 i związane z nią obostrzenia odbiły się także na życiu polskich rodzin, w tym zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Zdajemy sobie sprawę, jak wielkim wysiłkiem było dla wielu z Państwa zapewnienie swoim dzieciom odpowiednich warunków do nauki w systemu zdalnego nauczania. Mamy nadzieję, że powrót do normalności, w tym do nauczania w szkołach, będzie trwały i że już niebawem będziemy mogli powiedzieć, że nasz kraj jest wolny od zagrożenia epidemicznego. 

Rodzina to najmniejsza wspólnota i fundament naszego państwa. To przestrzeń, w której dorastamy i której uczymy się budowania relacji z innymi ludźmi. To miejsce, w którym otrzymujemy i okazujemy wzajemne wsparcie, dzielimy się radością i wspólnie przeżywamy troski. Jesteśmy jako naród i jako społeczeństwo rodziną rodzin i to właśnie w rodzinie często odnajdujemy impuls do działania, motywację do ciągłego rozwoju, inspirację do poszukiwania swojej życiowej drogi. Dlatego tak ważny jest głos rodzin, które najlepiej wiedzą, jakie są ich potrzeby, i potrafią wskazać problemy, z którymi na co dzień się zmagają. Cieszymy się, że o tych właśnie sprawach będą Państwo rozmawiali podczas tegorocznego Zjazdu. 

Raz jeszcze bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników Plenerowego IX Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin i życzymy wielu inspirujących dyskusji i rozmów oraz owocnej wymiany doświadczeń.

 

Z wyrazami szacunku i sympatii

Andrzej Duda

Agata Kornhauser-Duda

 

List Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do uczestników Zjazdu Dużych Rodzin

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter