Prezydent Polski wyraził swój podziw wobec dużych rodzin


21 sierpnia 2020 r.

Podczas odbywającego się w Warszawie w dniach 31.07.-2.08. Zjazdu Dużych Rodzin odbyło się spotkanie przedstawicieli naszego Związku z Prezydentem RP Andrzejem Dudą. Prezydent otrzymał statuetkę „Przyjaciel Dużych Rodzin”.

Wyróżnienie wręczyli Prezydentowi prezes ZDR 3Plus Radosław Waszkiewicz w towarzystwie byłej prezes ZDR3Plus Joanny Krupskiej. Joanna Krupska podkreśliła, że wyróżnienie przyznano obecnemu prezydentowi za wrażliwość na problemy rodzin, wspieranie polityki prorodzinnej i promocję rozwiązań wspierających rodziny wielodzietne. – Za to, co Pan dla rodzin robi, za to, jak Pan mówi o rodzinie za to, że buduje Pan świadomość jak, ważne są rodziny, szczęśliwe, trwałe, wychowujące dzieci – podkreśliła prezes.

Głos zabrała także prezes Europejskiej Konfederacji Dużych Rodzin Regina Maroncelli. - Od 2004 dajemy głos rodzinom przynajmniej z trójką dzieci. Są być może niewidoczne, ale stanowią 13 proc. wszystkich rodzin w Europie. Niemal 1/3 europejskich dzieci żyje w dużych rodzinach powiedziała.

Prezydent Polski wyraził swój podziw wobec rodzin wielodzietnych. To niezwykle ważne z punktu widzenia państwowego, bo rodzina to fundament państwa – mówił Andrzej Duda. – Zwłaszcza takich, w których jest więcej dzieci, w których rodzice decydują się ponosić w większym stopniu trud wychowawczy. Podchodzę do tych rodzin z ogromnym szacunkiem – podkreślał prezydent.

Podczas spotkania z prezydentem Debora i Joszko Dudą Brodowie otrzymali Nagrodę "Europejskiej Dużej Rodziny Roku". Nagrodę przyznaną przez Europejską Federację Dużych Rodzin ELFAC wręczyła jej przewodnicząca Regina Maroncelli.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter