#DomZSerca – nowy dom w prezencie dla rodziny wielodzietnej


27 listopada 2020 r.

Jako Związek Dużych Rodzin od wielu lat promujemy projekty, które w realny sposób pomagają wielodzietnym. Dlatego bardzo się cieszymy, że pojawiają się kolejne inicjatywy, a wśród nich #DomZSerca – niezwykle ważna akcja wsparcia mieszkaniowego. Inicjatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia jest Budimex S.A., dlatego o szczegóły zapytaliśmy rzecznika tej firmy Michała Wrzoska.

ZDR 3 Plus: Skąd pojawił się pomysł na akcję #DomZSerca? Jaka jest idea projektu?

Michał Wrzosek: Impulsem do zorganizowania akcji #DomZSerca była trudna historia pani Magdy i jej wielodzietnej rodziny. Media zainteresowały się ich losem na początku roku, ponieważ sąd miał zadecydować o odebraniu matce prawa do opieki nad jedenaściorgiem niepełnoletnich dzieci. Powodem takiej decyzji miały być trudne warunki mieszkaniowe. Marzeniem pani Magdy było zapewnienie jej dzieciom solidnego, bezpiecznego domu pełnego ciepła i miłości. Obecne miejsce zamieszkania nie stwarza takich możliwości. Dlatego kilkunastu partnerów połączyło swoje siły, aby spełnić marzenie jej rodziny. W ramach akcji #DomZSerca koło Radomska budowany jest nowy dom dla rodziny. Projekt ten ma na celu pomoc rodzinie w trudnej sytuacji. Jednocześnie zwraca on uwagę na sytuację wielodzietnych rodzin w Polsce oraz zachęca do inicjowania podobnych działań pomocowych skierowanych do potrzebujących.

ZDR 3 Plus: Czy w projekt mogą zaangażować się również inne firmy?

Do akcji może zgłosić się każda organizacja, która chce zaangażować się w projekt i czynić dobro. Obecnie przy kampanii pracuje kilkunastu partnerów z różnych branż. Są to m.in. firmy budowlane, wykończeniowe i meblarskie: AkzoNobel, BlackRedWhite, Candellux Lighting, Dyckerhoff Polska, Synertime, Komunikacja Plus, .mdd, OBI, Porta, Procontent, RedNet Property, RTV EURO AGD. Każda z tych firm chętnie bierze udział w podobnych akcjach pro bono. Partnerzy podkreślają, że ten program bardzo mocno wpisuje się w ich zaangażowanie w projekty społeczne. Dzięki realnemu wsparciu partnerów w postaci zapewnienia wszelkich materiałów potrzebnych do budowy i wyposażenia domu, projekt ten ma realny wpływ na poprawę losu potrzebującej rodziny. Zainteresowanych dołączeniem do projektu, zapraszamy do kontaktu pod adresem: csr@budimex.pl

ZDR 3 Plus: Czy akcja jest jednorazowa, czy projekt jest zaplanowany również na kolejne lata? 

Michał Wrzosek: Głównym przekazem, jaki idzie za tym gestem solidarności firm jest podkreślenie chęci niesienia pomocy innym, która w obecnych czasach jest szczególnie ważna. Chcemy zachęcić inne podmioty do prowadzenia podobnych działań i zaangażowania się w działania charytatywne. Dzięki akcji #DomZSerca pani Magda już na wiosnę przyszłego roku zamieszka w jednopiętrowym domu o powierzchni ponad 200 m2. Jak na razie skupiamy się na pomyślnym zakończeniu tego konkretnego projektu, jednak nie wykluczamy kontynuowania akcji. Planujemy podjęcie działań, które umożliwią ludziom zaangażowanie się w projekt i wsparcie potrzebujących.

ZDR 3 Plus: Dziękujemy za rozmowę, ale przede wszystkim za podjęcie tej akcji. zachęcamy do jej kontynuowania, rodzin potrzebujących z pewnością nie brakuje.

Michał Wrzosek: Chęci pomocy z naszej strony również, zatem jestem przekonany, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie i ostatnia rozmowa na ten temat. Choć muszę podkreślić, że tego typu nasze działania, podobnie jak innych podmiotów angażujących się w pomoc potrzebującym, wynikają z potrzeby serca, a nie chęci zyskania rozgłosu. Również dziękuję za rozmowę.

 

Więcej na: www.domzserca.pl

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter