Cykl grudniowych webinarów - o relacjach małżeńskich, młodzieży i uzależnieniu technologicznym


6 grudnia 2021 r.

Zapraszamy na cykl webinarów, podczas których zastanowimy się nad najważniejszymi elementami naszego życia, głównie tymi dotyczącymi relacji międzyludzkich.

22 grudnia, chwilę przed Świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy na webinar dotyczący zagrożeń technologicznych. Czy media społecznościowe uzależniają? Jakie są pierwsze objawy uzależnienia? Jakie są dobre praktyki oraz co zrobić, aby technologia nie zdominowała naszego życia. Porozmawiamy też o tym, w jaki sposób internet i nowe technologie wpływają na nasze dzieci. Start o godz. 21.00

Link do spotkania na platformie ZOOM

Spotkania prowadzi Jakub Panek, psycholog i trener. Ukończył psychologię oraz kurs trenerski na UKSW. Jest w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w Laboratorium Psychoedukacji. Od wielu lat związany ze Skautami Europy. Żonaty, ma syna.

Webinary odbywają się na platformie zoom, są też transmitowane na profilu Facebook ZDR3_ trwają około 60 minut. 

 

Webinary zorganizowane są przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus” w ramach projektu dofinansowanego w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po pierwsze Rodzina!” na rok 2021.

-----

Pierwsze spotkanie dotyczyło młodzieży i nastolatków. Opierając się na badaniach, przyjrzeliśmy  się czy i w jaki sposób pandemia wpłynęła na tych młodych dorosłych. Co im odebrała, ale też co dała? Czego brakowało młodzieży, kiedy byli zamknięci przed ekranami komputerów i jak sobie poradzili z tą sytuacją? Zastanowimy się także nad tym, czego potrzebują dzieci i młodzież, z jakimi sytuacjami w najbliższym otoczeniu muszą się mierzyć i z czego wynikają ich częste problemy w relacjach z domownikami?  Webinar odbył się 8 grudnia.

Drugie spotkanie dotyczyło relacji w parze, między rodzicami. Odpowiadaliśmy sobie na pytania, dlaczego ona potrzebuje dostawać raz w tygodniu kwiaty, a on chce aby mu podziękować za przygotowana kawę i oczekuje codziennie obiadu. Patrzyliśmy na różnice między kobietą i mężczyzną, ale też rozmawialiśmy o komunikatach jakie małżonkowie do siebie wysyłają. Porozmawialiśmy też o tym, jak relacja między rodzicami wpływa na całą rodzinę. Spotkanie odbyło się 15 grudnia, o godz. 21.00

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter