Podsumowanie II edycji Letniej Akademii Talentów


30 września 2022 r.

W Warszawie w dniach 16-23 września spotkali się studenci różnych kierunków z całej Polski, aby razem szkolić się i rozwijać swoje kompetencje. Daniel, Jakub, Artur, Konrad, Weronika, Julia, Magdalena, Alicja, Adrian, Aleksandra, Grzegorz, Antoni, Inez, Nela, Paulina, Martyna, Robert, Krzysztof, Szymon - to nasi liderzy, którzy działają społecznie i w przyszłości będą wyznaczać kierunki zmian w różnych obszarach swoich działań.

W Warszawie w dniach 16-23 września spotkali się studenci różnych kierunków z całej Polski, aby razem szkolić się i rozwijać swoje kompetencje. Uczestnicy programu Akademii Talentów to młodzież z różnych miast w Polsce, która wychowała się w dużych rodzinach, jest zaangażowana społecznie, z osiągnięciami w nauce, sporcie, kulturze. Po wcześniejszych spotkaniach online z ekspertami wśród których byli m.in. Maria Sadowska, prof. dr hab. inż. arch. Anna Wierzbicka, dr Krzysztof Mazur, młodzi ludzie po raz pierwszy spotkali się na żywo.

W Warszawie młodzież miała bardzo ambitny program skoncentrowany wokół siedmiu tematów: integracja, zespół, talent, rozwój, komunikacja, dobro wspólne, zaangażowanie. Przez cały tydzień w sesjach przedpołudniowych odbywały się dedykowane warsztaty: sesję networkingu poprowadził Patryk Kuś - animator kultury, edukator, trener; warsztat dotyczący budowania zespołu poprowadził Michał Senk - trener umiejętności liderskich i dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie; warsztat DNA Talentu, który miał ułatwić zaplanowanie ścieżki kariery poprowadziła Magdalena Zalewska - trener, mentor, manager, ekspert rozwoju i odkrywania talentu a do tego żona i mama piątki dzieci; warsztat odkrywania talentów w oparciu o test Gallupa poprowadziła Bernadeta Szałajko, warsztaty z projektów społecznych poprowadzili: Karol Grabiec, Maja Jeśmanowicz oraz Wojciech Mróz - zespół koordynatorów Akademii, o tajnikach komunikacji interpersonalnej opowiedzieli Joanna Krupska - psycholog, założycielka i wieloletnia Prezes Zarządu Związku Dużych Rodzin Trzy Plus i Jakub Panek - psycholog, szkoleniowiec, psychoterapeuta; warsztaty z przedsiębiorczości zostały przeprowadzone przez edukatorów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Dzień kończyliśmy spotkaniem z gościem specjalnym. Rozmawialiśmy z Joanną Krupską, Magdaleną Grzankowską - prezes Fundacji PFR, dr Piotrem Mierzejewskim - prezesem Zarządu PKO Faktoring, Robertem Kostro - dyrektorem Muzeum Historii Polski, Kamilem Bartniczukiem - ministrem sportu i turystyki, Piotrem Cieszewskim - mówcą motywacyjnym i trenerem przywództwa.

Ponadto program Letniej Akademii obejmował także wizyty studyjne na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz w siedzibie firmy KGHM S.A. Uczestnicy zwiedzili „Niewidzialną wystawę” oraz zmagali się z zagadkami w Escape Roomach. Ponadto odbyli oficjalną wizytę w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, w trakcie której spotkali się z Panią Minister Marleną Maląg z Pełnomocnikem Rządu do spraw Polityki Demograficznej Barbarą Sochą oraz Przewodniczącą Rady Rodziny Dorotą Bojemską. Młodzi mieli także czas na integrację, gry planszowe i przede wszystkim dyskusje do późnych godzin nocnych. Te spotkania z pewnością pozostaną na długo w naszej pamięci. 


Podsumowaniem szkoły letniej była uroczysta Gala w dniu 23 września, w Centralnym Domu Technologii. W obecności sponsorów, partnerów programu, gości  i przedstawicieli Zarządu Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus”, młodzież odebrała dyplomy ukończenia Akademii. Zdradzimy tylko, że pojawiły się łzy wzruszenia, a także nieoczekiwane i nieplanowane podziękowanie!

Dla wielu uczestników Akademia była szansą na lepsze poznanie siebie i sprecyzowanie swoich dalszych planów życiowych. Wiemy, że wrócili do domów odmienieni, przepełnieni pozytywnymi emocjami, z nowymi znajomościami i energią do zmieniania swojego najbliższego otoczenia. Daniel, Jakub, Artur, Konrad, Weronika, Julia, Magdalena, Alicja, Adrian, Aleksandra, Grzegorz, Antoni, Inez, Nela, Paulina, Martyna, Robert, Krzysztof, Szymon - gratulujemy ukończenia drugiej edycji Akademii Talentów!

 

Partnerzy strategiczni Akademii Talentów:

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter