XVII SOK za nami! Opinie uczestników


17 października 2021 r.

W dniach 8-10 października w Warszawie odbyło się XVII Spotkanie Oddziałów i Kół ZDR3+. Spotkania członków ZDR rozsianych po całej Polsce są zawsze ciekawym czasem. Stykamy się z perspektywą małych miasteczek i gmin, uczymy się szerzej patrzeć na temat dużych rodzin w naszym kraju, poznajemy trudności z jakimi borykają się duże rodziny w kontaktach ze swoimi samorządami. W tym roku do Warszawy przyjechało ok 50 liderów. Nasze rozmowy niejednokrotnie toczyły się do późnych godzin nocnych.

SOKi to czas wymiany doświadczeń i wzajemnego inspirowania się. Przedstawiciele terenowych Kół ZDR3+ spotykają się aby dyskutować, szkolić i wspierać dzieląc gotowymi rozwiązaniami, które sprawdziły się w poszczególnych gminach i miastach. Jest  to także czas na  zapoznanie się z działaniami Związku Dużych Rodzin „Trzy Plus” podejmowanymi na szczeblu centralnym i międzynarodowym. 

Długo moglibyśmy opisywać całe spotkanie, ale wolimy oddać głos uczestnikom:

Świetnie warsztaty, raporty i ich prezentacja, to robi wrażenie jak wiele tematów bada ZDR. Każdy z  mówiących był ekspertem. Dla mnie ważna była widoczna obecność i zaangażowanie pracowników biura i kdsek. Były dostępne dla każdego, kto miał pytanie i sprawnie prowadziły całe spotkanie. Warsztaty z kalendarzem super.

Wrażenia bardzo pozytywne, z racji że jestem świeżym nabytkiem w zarządzie kola Gminy Rawa Maz, to ten SOK, jak i ten wiosenny, pozwoliły mi poznać strukturę i funkcjonowanie ZDR3+. Warsztaty bardzo ciekawe, przekazane językiem zrozumiałym. Byłam zachwycona prezentacjami poszczególnych kół, tym jak wiele robią i jak dużo się u nich dzieje. Na pewno będę chciała wprowadzić niektóre działania u siebie w kole.

Byłam na wielu szkoleniach. Na SOKu pierwszy raz. Trudno mi przyrównać panującą tam atmosferę do innych wydarzeń. Było na tyle niesamowicie, że wkręciłam się w ZDR 3+ pomimo kompletnego braku czasu. Idea ZDR 3+ świetna. I oczywiście my potrzebujemy takich mini SOKów bardziej regionalnych. Żeby inni też mogli zobaczyć to co ja wraz moim mężem w Warszawie.

Największe wrażenie zrobiły na mnie prezentacje kół. Zmobilizowało mnie to do organizacji działań w naszym regionie. Jestem już po spotkaniu z zarządem koła i planujemy nasze pierwsze działania! Wszystkie informacje były potrzebne i dobrze przekazane, warsztaty oczywiście najlepsze. Trochę było mało czasu, żeby naprawdę z wszystkimi się poznać i porozmawiać, ale i tak jestem niezmiernie wdzięczna za czas wspólnie spędzony, bo nawiązane znajomości to już ogrom wymiany doświadczeń. Było naprawdę sympatycznie i bardzo rodzinnie.

SOK to była okazja do spotkania dawno nie widzianych osób, członków ZDR. Bardzo ciekawe był warsztaty dotyczące planowania pracy w Kole. Bardzo dobre miejsce, w którym odbywał się SOK.

To był mój pierwszy SOK. Zobaczyłem wielką machinę ZDR+3, ale jednocześnie bogactwo zasobów do wykorzystania. Dobrą praktyką jest prezentacja kół, dzielenie się pomysłami w działaniu. Prezentacje, warsztaty, prowadzenie pełna profeska.

Byłam pierwszy raz na SOKu. Tyle wiedzy w jeden weekend, tyle pozytywnych osób - nie spodziewałam się. Po tej Warszawie mam tyle energii w sobie! Szukamy z koleżanką pomysłów, zastanawiamy się od czego zacząć.

Witam! Moim zdaniem SOK był merytorycznie świetnie przygotowany. Baza noclegowa bardzo dobra. A towarzystwo doskonale. Nic bym nie zmieniła.. nooo może tylko to, że chętnie bym częściej wymieniała doświadczenia z innymi przewodniczącymi kół i uczyła się od tych którzy mają dużo większa wiedzę i doświadczenie (tak jak było to na tym SOKu).

Mam bardzo pozytywne wrażenia ze spotkania. Wyniosłem klarowność odnośnie dokonań ZDR, szczególnie Linii 3Plus oraz aktualnych celów organizacji (praca nad propagowaniem zdrowego kodu kulturowego promującego rodzine). Prowadzenie świetne, dalbym tylko więcej czasu na pytania z sali. 

Oczywiście jak każdy SOK wszystko perfekcyjnie przygotowane. Dla mnie warsztaty, prezentacje i prowadzenie wspaniałe. Według mnie warsztaty dla kół przełożyłabym na sobotę, aby Koła (szczególnie nowe) dowiedziały się jeszcze więcej na temat możliwości działania. 

Prezentacje kół, na których byłem obecny były bardzo ciekawe. Można pomyśleć na przyszłość o ujednoliceniu ich struktury typu historia koła, działania, wnioski, plany na przyszłość. Widać że za sukcesami poszczególnych kół stoją pojedyncze zaangażowane osoby.


Wrażenia po SOKu bardzo pozytywne. Pomimo zmęczenia spowodowanego intensywnością zajęć i warsztatów wróciłam z nowym zapasem energii do działania. Bardzo ważne jest to, że oprócz wiedzy jak działać, co nowego wprowadzić, w jakich rejonach gminy, miasta się poruszać aby być zauważonym dowiadujemy się jak funkcjonuje globalnie ZDR3+ . Nawiązaliśmy przyjaźnie,  zaproponowaliśmy współpracę z innymi kołami, a wiele doświadczeń innych osób stało się podpowiedzią jak można być skutecznym i "pożytecznym". 

Najbardziej zapamiętałam, że Związek jest silną grupą, calej Polski, że każdy się liczy z ZDR. Podobała mi się kompetencja prelegentów p. Wydra, p. Kruk. A najbardziej serdeczna atmosfera, pełna życzliwości.

Bardzo mi się podobało, program był ciekawy, inspirujący i bogaty. Lokalizacja tez bardzo dobra, warunki luksusowe, jedzenie smaczne. Organizacyjnie bardzo wysoki poziom. Trochę było nas za mało i chciałabym aby na następny SOK przyjechali wszyscy przewodniczący kół lub reprezentacja. 

Było cudnie bo rodziny w 3+ są super. Będziemy działać.

Byłam pierwszy raz na SOKu więc nie mam porównania jak było kiedyś. Bardzo dużo ciekawych porad i informacji, wiele cennych rad od innych uczestników. 10/10 nie ma się czego doczepić.

Było pięknie i wspaniale, świetne miejsce, atmosfera. Tematyka ciekawa, z każdego punktu coś mnie zaciekawiło i z radością robiłam notatki. Dzięki za świetna organizację!

Wszystko było  super! Dziękuję Wam za organizację SOKu!Super atmosfera, fantastyczni ludzie, świetna organizacja. Mam głowę pełną pomysłów i plan działań u siebie w mieście na cały rok:) Duże rodziny górą!

1. Wrażenie bardzo pozytywne. 2. Zapamiętałem, że jeśli sąsiadom przeszkadza hałas to trudno. 3. Prowadzenie i prezentacja, jak zawsze na wysokim poziomie, ale po raz kolejny tworzenie planu pracy Koła było dla mnie co najwyżej irytujące, ale rozumiem, że było bardzo wiele nowych osób i taka bła potrzeba. Może warto rozważyć podział na SOK wiosenny dla "pierwszorazowych" i jesienny dla weteranów. Tak czy inaczej bardzo się cieszę ze spotkania i dziękuję za ten czas.

Było wspaniale, radośnie i dużo pracy przed nami.

Było ok!

Wniosek ogólny: poza ogromnymi możliwościami jest bardzo dużo do zrobienia i do tego trzeba mieć dobrą silną ekipę.

Wszystko mi się podobało i nie wiem co bym zmieniła lub dodała.

Rozmawiałam z Wychowawczynią córki w szkole i powiedziałam o ZDR3+ i naszym kole. Myślę też o tym, co my jako związek możemy zrobić na tym świecie…

Dużo się dzieje w ZDR nawet nie wiedziałem że aż tyle. Raporty ciekawe. Temat mieszkaniowy ważny, zabrakło mi rozwinięcia tego tematu i dyskusji.

Zabrakło mi słów :)

 

Drodzy Uczestnicy XVII Spotkania Oddziałów i Kół ZDR3+ bardzo dziękujemy Wam za obecność na spotkaniu w Warszawie i za wszystkie komentarze. Bez Was SOK nie mógłby się odbyć. Życzymy sukcesów w realizacji Waszych planów w terenie. KDSki z pewnością będą Was wspierać. 

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter