Konsultacje społeczne w MRPiT na temat bonu mieszkaniowego


28 maja 2021 r.

Związek Dużych Rodzin Trzy Plus wziął udział w konsultacjach społecznych na temat nowego mechanizmu finansowego wsparcia rodzin w zaspakajaniu ich potrzeb mieszkaniowych w formie bonu mieszkaniowego. Proponowana regulacja jest częścią programu „Polski Ład”.

Spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii odbyło się w formie online 28 maja br. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus reprezentowali: Łukasz Wojdak, wiceprezes zarządu i Judyta Kruk, rzecznik prasowy ZDR. W spotkaniu z Panią Anną Kornecką - Podsekretarzem Stanu w MRPiT oraz przedstawicielami Departamentu Mieszkalnictwa MRPiT wzięli udział także nasi eksperci, przedstawiciele grupy ds. mieszkaniowych - Michał Wydra oraz prof. Marek Kośny.

W trakcie spotkania uczestnicy mogli wysłuchać propozycji szczegółowych rozwiązań dotyczących bonu mieszkaniowego. Związek Dużych Rodzin Trzy Plus zobowiązał się do przekazania Ministerstwu naszych badań na temat sytuacji mieszkaniowej rodzin wielodzietnych. Program bonu rodzinnego uwzględnia duże rodziny i mamy nadzieję na wprowadzenie mechanizmów, które umożliwią także naszej grupie skorzystanie z programu. Będziemy kontynuować współpracę z Ministerstwem, tak aby wspierano i doceniano kapitał społeczny dużych rodzin.

© Związek Dużych Rodzin "Trzy Plus"

Realizacja: A.Net.pl
Wesprzyj nas
1,5 procent
Newsletter